Ether Fiyatı Neden Artış Gösterdi ?

Ether Fiyatı Neden Artış Gösterdi ?

PİYASA HABERLERİ
13 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
107
Ether fiyatının yükselmesinin ardında Bitcoin'in çıkışı ve genel olarak kripto piyasasındaki olumlu hava etkili oldu.
HABER2 (5)

12 Şubat’ta, kripto piyasalarının yeşile dönmesi ve Bitcoin, 50.300 doların üzerine çıkarak iki yılı aşkın bir sürenin ardından yükseliş gösterdi. Bu hareket, Ether’in de 2.624 dolar seviyesine kadar yükselmesine yol açtı.

Veriler, Ethereum’un yıllık en yüksek kilitli değeri (TVL) ve haftalık ücretlerin Ether fiyatını desteklediğini gösteriyor. Ayrıca, Ethereum doğrulayıcı sırası Ekim 2023’ten beri en yüksek artış seviyesine ulaştı, bu da ağdaki doğrulayıcıların sayısının arttığını ve toplam sayının 936.838’e yükseldiğini gösteriyor.

Bu doğrulayıcılar, Ethereum’un PoS (Proof of Stake) işletim sürecine katkıda bulunan kişilerdir. Katılımcılar, en az 32 Ether kilitler ve karşılığında staking ödülleri alırlar.

Ethereum’daki TVL, 23,30 milyar dolara ulaşarak 2024 yılının en yüksek seviyesine çıktı. Optimism ana ağı TVL’ye %14,71’lik bir artış sağlarken, Metis de %1406’lık bir artış gördü.

Artan TVL, protokolün akıllı sözleşmelere kilitlenen likiditeyi ve sermayeyi artırdığını, aynı zamanda katılımcılar için daha iyi ödüller sunduğunu gösteriyor.

Son olarak, Ethereum’un geçtiğimiz hafta 84 milyon dolarlık ücret topladığı belirlendi. Bu, Tron’un üç katından fazla ve Bitcoin’in 16,5 milyon dolarlık ücretini de gölgede bırakıyor. Artan ücret gelirleri, daha fazla ağ kullanımına bağlı olarak Ether fiyatı için olumlu bir etki yaratıyor.

Add a comment