İflas Söylentileri Olan Kripto Fonu 3AC’nin Kurucusu Sessizliğini Bozdu

İflas Söylentileri Olan Kripto Fonu 3AC’nin Kurucusu Sessizliğini Bozdu

Gündem
16 Haziran 2022 tarafından Sundüs Çavuş
833
Kripto para yatırım fonu Three Arrows Capital'ın CEO'su Zhu Su, son günlerdeki sessizliğini bozdu ve iflas iddiaları için "İlgili taraflarla iletişim halindeyiz. Bu sorunu çözme konusunda kararlıyız" dedi. 3AC'nin son piyasa düşüşleri nedeniyle 400 milyon dolarlık varlığının tasfiye olduğu belirtiliyor.
Untitled-3

Mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünden ciddi şekilde zarar ettiklerini kısa süre önce itiraf eden Three Arrows Capital’ın kurucusu Zhu Su, Celsius’ta yaşanan sorunlar dolayısıyla şirketinin iflas ettiği yönünde çıkan haberler konusundaki sessizliğini bozdu.

Net açıklama yapmadı

Zhu Su, durum hakkında net bir açıklama yapmadı ve kişisel hesabından attığı tweet’te, “İlgili taraflarla iletişim halindeyiz. Bu sorunu çözme konusunda kararlıyız” dedi. Su, iflas ya da ödeme zorlukları gibi konularla ilgili ise hiçbir detay vermedi.

400 milyon dolarlık tasfiye

ABD medyasındaki haberlere göre, şirketin 400 milyon dolarlık fonu son dönemde piyasada yaşanan düşüşler yüzünden tasfiye oldu. Kripto para piyasalarının zirve yaptığı dönemde yönettiği varlıkların değeri 10 milyar dolara çıkan firma, Avalanche, Polkadot ve Ethereum gibi projelere de yatırım yapıyor ancak bu projeler de sırasıyla kısa vadede %57, %39 ve %47’lik çok ciddi düşüşler yaşadı ve 3AC bu anlamda çok ciddi zarar etti.

LUNA/UST çöküşünde açıklanmayan miktarda para kaybeden 3AC’nin Celsius’ta da ciddi yatırımları olduğu belirtiliyor.

“Süper döngü tahminlerim yanlıştı” demişti

Kripto para sektörüyle ilgili olarak düzenli şekilde yorumlar yapan ve bazı dönemlerde de topluluklar tarafından sert tepkilere maruz kalan Su, Mayıs ayı sonunda ise “büyük boğa piyasası” tahminlerinin yanlış çıktığını belirtmişti:

Add a comment