Bitcoin’de Runes Trendi: Madencilere Sağladığı Büyük Gelir Azalıyor

Bitcoin’de Runes Trendi: Madencilere Sağladığı Büyük Gelir Azalıyor

Genel
13 Mayıs 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
123
Bitcoin ağındaki madencilerin büyük gelir sağlayan Runes trendi, Mayıs ayında hızla azalmaya başladı.
runes trendi

Runes protokolü, başlangıcından bu yana işlem hacminde belirgin bir düşüş yaşadı. Özellikle 10 Mayıs’ta, protokolün etkileşime giren yeni darphane ve cüzdan sayısında belirgin bir düşüş yaşandı. Günlük ücretler hala yüksek olmasına rağmen, son on iki günde toplam ücretler sadece iki kez 1 milyon doları aşabildi.

Runes, Bitcoin’de NFT’leri mümkün kılan bir token standardı olarak öne çıkıyor. Protokol, Bitcoin halvingiyle eş zamanlı olarak 19 Nisan’da başladı. Runes’in piyasaya sürülmesi, yatırımcılar arasında bir çılgınlık yaratarak işlem ücretlerinde artışa ve Bitcoin madencileri için rekor kıran gelirlere yol açtı.

Bitcoin halving sonrası kazançlarının azalmasıyla birlikte artan ücretler, madencilik topluluğu tarafından olumlu karşılandı. Ancak, Mayıs ayında Bitcoin madencilerinin toplam geliri günlük 30 milyon doların altına düştü.

Runes gibi diğer token standartları da Bitcoin ağında yeni bir tokenizasyon çözümü sunuyor. Bu durum, Bitcoin’de memecoin ticaretinde bir artışa yol açtı.

Runes, birçok platformda önemli bir başarı elde etti ve birkaç Rune koleksiyonu yüz milyonlarca dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Ayrıca, platformun yaratıcısı Casey Rodarmor, Hong Kong’daki bir etkinlikte yenilikçi bir ses-etkileşimli jeneratif sanat projesinin ipuçlarını vererek platformun potansiyelini daha da gözler önüne serdi.

Add a comment