BlackRock Bitcoin ETF’sinde Kırmızı: Net Çıkış Gözlemleniyor

BlackRock Bitcoin ETF’sinde Kırmızı: Net Çıkış Gözlemleniyor

Genel
3 Mayıs 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
143
BlackRock Bitcoin ETF'inde ilk kez kırmızı ışık yanıyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) rekor net çıkışlar yaşarken, BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust'ı da ilk çıkış gününü yaşadı.
blackrock red

Farside Investors’a göre, BlackRock’ın Bitcoin fonundan 1 Mayıs’ta 36,9 milyon dolarlık çıkış oldu. Diğer dokuz Bitcoin ETF’sinde toplamda 526,8 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, Hashdex Bitcoin ETF’si tek fon olarak sıfır akışa sahip oldu.

Günün en büyük çıkışı, 191,1 milyon dolarlık net çıkışla Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu’na aitti. Grayscale Bitcoin Trust ise 167,4 milyon dolarlık çıkışla ikinci sıraya yerleşti. Bu, Ocak ayında piyasaya sürüldüklerinden bu yana ABD merkezli spot Bitcoin ETF’leri için en büyük tek çıkış günü oldu. ARK 21Shares Bitcoin ETF ve Franklin Bitcoin ETF de sırasıyla 98,1 milyon dolar ve 13,4 milyon dolar çıkış gördü.

Bitcoin geçen hafta yüzde 10,7 değer kaybetti. ETF Store başkanı Nate Geraci, iShares Gold ETF ve SPDR Gold ETF’lerinde bu yıl şimdiye kadar 1 milyar dolar ve 3 milyar dolar çıkış olduğuna dikkat çekti. Geraci, 2 Mayıs tarihli bir yazısında, altının yılbaşından bugüne yüzde 16 artış gösterdiğini belirtti. Bloomberg ETF analisti James Seyffart, Bitcoin ETF’lerinin hala “genel olarak sorunsuz çalıştığını” ve “giriş ve çıkışların bir ETF’nin yaşamındaki normun bir parçası olduğunu” belirtti.

Add a comment