Ripple, SEC’in finansal rapor talebine karşı çıkıyor!

Ripple, SEC’in finansal rapor talebine karşı çıkıyor!

Piyasa Analizi
22 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
75
Ripple'ın avukatları, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ek belgeler talebinin geçersiz olduğunu savunarak, son tarihten önce gerekli belgeleri sağlama şansının olduğunu iddia ediyor.
sec--ripple

19 Ocak’ta mahkemeye yapılan başvuruda, Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in keşif aşamasında ek bilgi talebinde bulunmasının geçerli olmadığını ve bu belgelerin Nisan ayındaki duruşmayla ilgili olmadığını belirtiyor. Analistlere göre, SEC’in tutumu, yasal sürecin bir parçası olan keşif aşamasında tarafların ilgili belgeleri paylaşmasını gerektiren politikaları değişmiş gibi görünüyor.

SEC, 11 Ocak’ta Ripple’dan 2022 ve 2023 mali yılları için denetlenmiş mali tablolar, XRP’nin harici kuruluşlara satışı veya devri ile ilgili sözleşmeler ve XRP’den elde edilen kurumsal satış gelirleri hakkında ek ayrıntılar talep etmişti. Ancak Ripple, olgu keşfi aşamasında bu taleplerin geçerli olmadığını savunuyor.

Ripple’ın avukatları, mahkemeye yaptıkları başvuruda, “Aslında, taraflar şikayet sonrası keşfin uygun olup olmadığını zaten tartışmışlardır ve SEC hiçbir zaman şikayet sonrası keşfin çözümlerle ilgili olduğunu savunmamış, bunun yerine şikayet sonrası davranışın davayla tamamen ilgisiz olduğu bir pozisyon almıştır.” diyor.

Bu gelişmeler, Ripple ve SEC arasındaki hukuki mücadeledeki önemli bir dönemeç olarak öne çıkıyor. Nisan ayında başlaması planlanan duruşma, kripto dünyasında büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ripple, Aralık 2020’de SEC’in suçlamalarına karşı çıkmış ve Nisan 2023’te XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair kısmi bir zafer elde etmişti. Ancak hukuki süreç devam ediyor ve kripto dünyasındaki birçok oyuncu, bu davayı yakından izliyor.

Add a comment