JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin Hakkında Sert Açıklamalarda Bulundu

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin Hakkında Sert Açıklamalarda Bulundu

Piyasa Analizi PİYASA GÜNCELLEMESİ
18 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
84
Öncü kripto para birimi, 42.000 doların üzerinde tutunmaya çabalıyor.
jpmorgan

Bitcoin, 42.000 doların üzerinde zorlanarak Wall Street açılışı öncesinde gün içerisindeki en düşük seviyeyi gördü. Geçtiğimiz hafta yaşanan volatilite sonrasında belirli bir aralıkta kalmaya devam eden Bitcoin, likidite eksikliği nedeniyle 43.000 doları koruma konusunda başarısız oldu.

WEF’de konuşan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i sert bir dille eleştirerek, “Bitcoin’in kullanım durumları, kara para aklama, dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı ve seks trafiğidir” dedi. Dimon, BTC hakkındaki açıklamalarını tekrarlamayacağını ve konuyu kapatmasını istedi.

Bitcoin’e dair kısa vadeli tahminlerde bulunan trader’lar, önümüzdeki dönemde artış öngörmüyor. Daan Crypto Traders, “Bitcoin şu anda ortalığı karıştırmakla meşgul. Herhangi bir eyleme geçmek için aceleci değilim, fırsatları beklemekten mutluyum” ifadelerini kullandı.

Crypto Tony ise, “Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde 38.000 dolar ile 47.000 dolar arasında yer almasını bekliyorum. Altcoin’lere daha fazla ilgi olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Add a comment