Bitcoin (BTC) Desteği Nerede Bulacak? Analistlerin Tahminleri ve Beklentileri

Bitcoin (BTC) Desteği Nerede Bulacak? Analistlerin Tahminleri ve Beklentileri

PİYASA GÜNCELLEMESİ
18 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
62
Bitcoin, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan sert satışlarla 6 Mart'tan bu yana en düşük seviyelerine geri döndü, ancak boğalar hala umutlu görünüyorlar.
Signage for Bitcoin at the Hong Kong Digital Asset Exchange Ltd. digital currency trading store in Hong Kong, China, on Thursday, June 24, 2021. Hong Kong Digital Asset Exchange is a cryptocurrency platform and is the first to combine online and physical exchange in Hong Kong. Photographer: Paul Yeung/Bloomberg

17 Mart’ta 60 bin dolar seviyelerine doğru bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, Bitstamp borsasında 64.522 dolara kadar geriledi.

Hafta boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra, Bitcoin, başarısız toparlanmalarla birlikte bir dizi düşük seviyeye maruz kaldı ve önemli bir satış baskısı altında kaldı.

Gün içinde, merakla beklenen haftalık mum kapanışından önce satışlar hız kazanmaya devam etti. Popüler trader Skew’in analizine göre, büyük borsalardaki teklif sahipleri 60.000 ila 64.000 dolar aralığına odaklanıyor.

Skew’in bir Twitter gönderisinde belirttiği gibi, satışların çoğu alıcılar tarafından yapılan piyasa satışları tarafından yönlendirildi. Coinbase ve Binance gibi platformlardan sürekli olarak 74 bin dolardan satışlar gerçekleşiyor.

Bitcoin’in son boğa piyasası düzeltmesi yaklaşık %12 civarında gerçekleşti. Önceki döngülerde daha derin geri çekilmeler yaşanırken, genel yükseliş trendinin korunduğu belirtiliyor.

Pozitif piyasa gözlemcileri, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) alımlarını işaret ederek, 18 Mart’ta BTC için olumlu kalıyorlar.

Apollo’nun CEO’su Thomas Fahrer’a göre, BTC’ye yeni kurumsal sermaye tahsisinin söylentileri gelecek aylarda gerçek olabilir.

Diğer yandan, CME Group’un Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki boşluk, hafta sonu yaşanan düşüşün ortasında genişliyor ve bu da potansiyel bir rahatlama için bir işaret olabilir.

Add a comment