BTC İşlem Hacmindeki Düşüş Endişe Veriyor

BTC İşlem Hacmindeki Düşüş Endişe Veriyor

PİYASA GÜNCELLEMESİ
22 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
80
Kripto dünyasında son gelişmelere göre, Bitcoin (BTC) işlem hacminde yaşanan düşüş endişe yaratıyor.
btc hacim

Analistler, BTC’nin fiyatının istikrarlı bir trendden yoksun olduğunu ve hala Bitcoin ETF lansmanının fiyatları etkilediğini değerlendiriyor.

21 Ocak tarihli haftalık kapanışa yaklaşan BTC, 42.000 dolara ulaşsa da boğalar için zorlu bir haftayı geride bıraktı. TradingView verileri, BTC’nin hafta sonu boyunca 41.000 doların üzerinde seyrettiğini gösteriyor. Ancak, bu durum boğalar için umut verici olmaktan uzak.

Popüler trader ve analist Rekt Capital, BTC’nin yeni dirence çevirmesinden sonra “Gerçekten de Haftalık Düşük Aralığa düştü” uyarısında bulundu. Haftalık işlem aralığının alt seviyelerine doğru yaşanan bu düşüş, piyasadaki belirsizliği artırıyor.

Analist Crypto Tony, Nisan ayındaki yarılanma olayına kadar BTC’nin 40.000 doların altına gerileyebileceğini söylerken, Kripto fonu Asymmetric’in kurucusu Joe McCann, düşük işlem hacmine dikkat çekiyor.

Öte yandan, ETF lansmanının ardından Bitcoin işlem hacminde büyük bir düşüş yaşandığı belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) özel ilgi çekmeye devam ederken, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) satışları, diğer ETF’lerin dengelemesine yardımcı oldu.

Ticaret firması QCP Capital’ın verilerine göre, GBTC’nin ETF’ye dönüştürülmesinden bu yana 1,17 milyar dolarlık çıkış yaşandı. Ancak, GBTC’nin mevcut değerinin ne kadar daha düşeceği belirsizliğini koruyor. Tüm gözler, GBTC fonundan gerçekleşecek çıkışlarda, kripto piyasasını etkileyecek önemli olaylara çevrildi.

Add a comment