Bitcoin Hakimiyeti Son İki Yılın Zirvesinde!

Bitcoin Hakimiyeti Son İki Yılın Zirvesinde!

Kripto Market
23 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
101
Lider kripto para Bitcoin, hakimiyetini son iki yılın en yüksek seviyesine taşıdı.
Bitcoin-Piyasa-Hakimiyeti

Lider kripto para Bitcoin, hakimiyetini son iki yılın en yüksek seviyesine taşıdı. The Block’un verilerine göre, Bitcoin hakimiyeti yüzde 48’in üzerine çıkarak 2023 yılından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı.

2023 yılının başında yüzde 38 civarında olan Bitcoin hakimiyeti, bu tarihten itibaren sürekli bir artış gösterdi. 21 Ekim itibariyle yüzde 48’i aşan hakimiyet, Nisan 2021’den bu yana görülen en yüksek seviyeyi temsil ediyor.

Hakimiyetin bu artışı, Bitcoin’in 2023 yılındaki dikkat çekici performansıyla yakından ilişkilendiriliyor. Lider kripto para, 2023 yılının başından itibaren yaklaşık yüzde 81’lik bir artış kaydetti.

The Block Research’ten Rebecca Stevens, bu hakimiyet artışının Bitcoin’in gücünü koruduğunu ve genellikle güçlü bir performans sergilediğini gösterdiğini belirtti. Ayrıca, enflasyon endişeleri, jeopolitik riskler ve giderek kutuplaşan ABD hükümetinin, riskleri minimize etmek isteyen yatırımcılar üzerinde baskı yarattığını vurguladı. Stevens, ayrıca spot Bitcoin ETF’lerinin onayının daha önce hiç olmadığı kadar yakın göründüğüne işaret etti.

Add a comment