Crypto.com Bilgisayar Korsanları Tarafından Çalınan 30 Milyon Dolardan Fazla Parayı Kabul Etti

Crypto.com Bilgisayar Korsanları Tarafından Çalınan 30 Milyon Dolardan Fazla Parayı Kabul Etti

Blockchain
21 Ocak 2022 tarafından Sundüs Çavuş
231
Yeni bir blog yazısında şirket 4,836 ETH ve 443 bitcoin alındığını söyledi
btc

Kripto para borsası Crypto.com Perşembe sabahının erken saatlerinde yayınladığı bir blog yazısında, şirketin 17 Ocak’ta gerçekleşen bir hack’in ardından Bitcoin ve Ethereum’da 30 milyon doların üzerinde kayıp yaşadığını kabul etti.

Şirket, CEO Kris Marszalek tarafından dün resmi olarak doğrulanan hack etrafındaki belirsiz iletişim nedeniyle eleştirildi.

Yeni blog gönderisinde, yetkisiz para çekme işlemlerinin toplam değerinin 4.836,26 ETH ve 443,93 BTC olduğu – mevcut döviz kurlarında sırasıyla kabaca 15,2 milyon dolar ve 18,6 milyon dolara eşdeğer – ve 66,200 abd doları değerinde diğer para birimleri olduğu belirtildi. Gönderiye göre, 483 Crypto.com kullanıcısının hesapları tehlikeye girdi.

Crypto.com, etkilenen tüm müşterilere kayıpların tamamen geri ödendiğini söyledi.

Şirketten gelen en son iletişim, güvenlik ihlali hakkında şimdiye kadarki en iyi içgörüyü sağlar, ancak kesin uzlaşma yönteminin ayrıntıları belirsizliğini korur.

“17 Ocak 2022 Pazartesi 12:46 UTC Crypto.com’ın risk izleme sistemleri, kullanıcı tarafından 2FA kimlik doğrulama denetimi girmeden işlemlerin onaylandığı az sayıda kullanıcı hesabı üzerinde yetkisiz etkinlik tespit etti.” “Bu, etkiyi değerlendirmek için birden fazla takımdan anında bir tepkiyi tetikledi. Platformdaki tüm para çekme işlemleri soruşturma süresince askıya alındı. Etkilendiği tespit edilen hesaplar tamamen geri yüklendi.”

Hack’in bir sonucu olarak, borsa iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini yeni bir mimariye geçirdi ve mevcut tüm 2FA belirteçlerini iptal etti, yani tüm müşterilerin yeni sisteme geçmesi gerekecek.

Crypto.com hack, giderek büyüyen kripto para ekosistemindeki en yüksek değerli hedeflerden bazıları olan kripto para borsalarını hedef alan bir dizi saldırının en sonuncusudur. 2021’de NBC News tarafından yapılan bir analize göre hacker’ın 10 milyon dolardan fazla karla kaçtığı 20’den fazla borsa hack’i ve çalınan fonların değerinin 100 milyon doları aştığı altı vaka vardı.

Add a comment