Mixin Network 200 Milyon Dolarlık Hack İle Karşı Karşıya

Mixin Network 200 Milyon Dolarlık Hack İle Karşı Karşıya

Blockchain
25 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
71
Mixin Network, blok zinciri ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm bulmayı amaçlayan, ancak merkezi bir veritabanına sahip olma maliyetini ödeyen bir protokoldür.
hack-8

Mixin Network, bir blok zinciri güvenliği danışmanlığı yapan SlowMist’ten gelen bir raporu doğrulayarak yaklaşık 200 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradığını açıkladı.

Mixin Network, “23 Eylül’ün erken saatlerinde… Mixin Network’ün bulut hizmet sağlayıcısının veritabanı, hackerlar tarafından saldırıya uğradı ve ana ağdaki bazı varlıkların kaybına neden oldu,” açıklamasında bulundu. “İlgili fonlar yaklaşık olarak 200 milyon Amerikan Dolarıdır.” Mixin Network, daha ucuz ve daha verimli çapraz zincir transferleri yapmayı amaçlayan bir katman-2 protokolüne benzer bir hizmettir. Ancak birçok kişi Twitter’da belirttiği gibi, bu, merkezi bir veritabanına dayalı olduğu anlamına gelir ve tek bir hata noktası yaratır. Temmuz ayına ait aylık bir rapora göre, Mixin Network’teki en iyi 100 varlığın değeri sadece 1.1 milyar doların biraz üzerindedir.

Şirket, Temmuz ayında 663.489 benzersiz aylık Bitcoin (BTC) ve 179.647 Ethereum (ETH) işlemi olduğunu bildiriyor. Mixin Network’ün kurucusu, sorunu akşam saatlerinde canlı yayında ele alacak.

Add a comment