Bill Gates’ten Tüm Dünyaya Kripto Para Uyarısı Geldi

Bill Gates’ten Tüm Dünyaya Kripto Para Uyarısı Geldi

Kripto Market
8 Mart 2022 tarafından Sundüs Çavuş
228
Bill Gates, Elon Musk hakkında dünyaya bir uyarı yayınlayarak insanları kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce düzgün düşünmeye çağırdı.
bill

50 yaşındaki SpaceX kurucusu Musk, neredeyse var olduklarından beri kripto para birimlerinin sıkı bir destekçisi oldu. Gates, şu anda 229,1 milyar dolar ile gezegendeki en yüksek servete sahip olan Musk’ın kripto parasıyla kumar oynamayı göze alabileceğini savunuyor.

“Aslında hepimiz fakiriz”

Bloomberg Technology’ye konuşan Gates, Musk’ın Bitcoin’e Tesla’dan daha fazla yatırım yapıp yapamayacağı konusundaki soruyu şu şekilde cevapladı:

“Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike, bu yüzden Bitcoin’inin rastgele yukarı veya aşağı gideceğinden endişe etmiyor.

Bence harcayacak fazla parası olmayan insanlar bu manyaklara dahil oluyor, bu yüzden Bitcoin konusunda iyimser değilim.

Benim düşüncem, eğer Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olun.”

Musk, yalnızca tweet’lerin merkezsiz para biriminin değerini hızla artırarak veya çökerterek kripto para piyasası üzerinde vahşi bir kontrol sergilediğini gösterdi. 2021 Mayıs’ında Musk, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle artık Bitcoin’i kabul etmeyeceğini tweetledi – ve Bitcoin’in değeri yüzde 15 düştü.

Haziran ayının ilerleyen günlerinde Musk, Tesla’nın fiyatı yüzde sekiz artıran bir gelişme olarak Bitcoin’i tekrar kabul edeceğini söyledi.

Add a comment