Bitcoin Stok Akış Modeli’nin Yaratıcısı PlanB’den yeni Bitcoin Öngörüsü

Bitcoin Stok Akış Modeli’nin Yaratıcısı PlanB’den yeni Bitcoin Öngörüsü

Blockchain
13 Aralık 2021 tarafından Sundüs Çavuş
138
Twitter'da PlanB kullanıcı adlı ünlü kripto para analisti, Bitcoin'in yeni fiyat rekoru kıracağını ön gördü. Hazırladığı grafikle bu analizini destekledi.
ÖNGÖRÜ

Bitcoin Stok Akış Modeli’nin yaratıcısı kripto para analisti PlanB, geçmiş verilerden yola çıkarak lider kripto para biriminin mevcut piyasa döngüsü içerisinde henüz zirvesini kaydetmediğini ifade etti.

Twitter’de yaklaşık 1,6 milyon takipçisi bulunan PlanB, 69 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorununun mevcut döngüde Bitcoin’in zirvesi olmayacağını ifade etti. PlanB Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu döngü için 69 bin dolarlık seviyenin en yüksek seviye olduğunu düşünmüyorum”

Zira PlanB’ye göre 69 bin dolar seviyesi Bitcoin’in zirvesi olsaydı çok daha farklı sonuçlarla karşılaşabilirdik. Önde gelen kripto para analisti, eğer ayı piyasasına girseydik lider kripto para biriminin 200 haftalık ortalamanın yani 18 bin doların altına gerileyerek 14 bin dolara kadar düşebileceğini ifade etti. 

Ancak bu öngörüye rağmen PlanB Bitcoin’de bu denli büyük bir düşüş beklemiyor. Bu haberin hazırlandığı sırada lider kripto para birimi Bitcoin, 48 bin dolar bandında işlem görüyordu.

Add a comment