Bitcoin Yeniden 50 Bin Doları Geçti! Boğa Rallisi Başladı Mı?

Bitcoin Yeniden 50 Bin Doları Geçti! Boğa Rallisi Başladı Mı?

Blockchain
24 Aralık 2021 tarafından Sundüs Çavuş
184
Bitcoin yeniden 50 bin doları devirdi ve dünya basınında gündem oldu. Kripto para dünyasında yükseliş yeniden başladı. Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin gibi kripto paraların öncüleri peş peşe yeşil mum yaktı. Dünya çapında birçok yatırımcısı olan Bitcoin ve diğer kripto paraların artışı dikkat çekti. Peki Bitcoin'de boğa rallisi başladı mı? Kripto paralarda boğa dönemi geldi mi?.
boğadönemi

Kripto paraların lideri Bitcoin’in yeniden 50 bin doları devirmesi gözleri tekrar bu piyasaya çevirdi. Boğa mı yoksa Ayı döneminde mi olunduğu konusunda uzmanlar farklı görüşlerde bulunmaya devam ediyor. Birçok kişi yükselişin devam edeceğini ve Boğa rallisinin başladığını ifade etti.

ETH VE BNB DE TAKİP ETTİ

Piyasaların toplam değeri 2.5 trilyon doları aşmış oldu. Bitcoin ise aynı sürede yüzde 4.8 yükseliş gösterdi. BTC’nin fiyatı 51 bin dolar olurken, dominansı ise 38.55 seviyesine çıktI.

Ethereum da artan kripto paralar arasında girdi. ETH’nin fiyatı yüzde 2.9 artışla 4 bin 91 dolara çıktı. Ethereum dün 4 bin doların altına seyrediyordu.

Geçtiğimiz hafta boyunca 500 dolar direncini test eden Binance Coin de yükselişe katıldı. Bitcoin ve ETH’nin artışı altcoinleri harete geçirdi. Dünyanın önde borsalarından Binance’ın tokeni olan BNB yeniden 550 dolara geldi.

SHIBA YÜKSELDİ, DOGE DÜŞÜŞTE

Şaka coinlerinden Shiba Inu yüzde 4’e yakın primle 0.00003850 dolar seviyesinde işlem görüyor. Milyarder iş adamı Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin ise yüzde 0.50’ye yakın kayıpla 0.1811 dolardan alıcı buluyor.

Add a comment