Ünlü Analist Raoul Pal, Ethereum İçin Yıl Sonu Tahminini Açıkladı! 4 Kat Artış Bekliyor

Ünlü Analist Raoul Pal, Ethereum İçin Yıl Sonu Tahminini Açıkladı! 4 Kat Artış Bekliyor

Teknoloji
5 Mart 2018 tarafından mehdii
197
Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Ethereum için yıl sonu tahminini açıkladı.
pal-1132x670

Real Vision kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, yakın tarihli bir Twitter iletisinde, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatının yıl sonuna kadar yüzde 300’e varan artış yaşayabileceğini tahmin ediyor.

Makro Guru Ethereum’da 4 Kat Artış Bekliyor

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla popüler altcoin Ethereum’un 3 kat artış yaşayacağına inanıyor. Rapul Pal, Ethereum‘da daha yüksek fiyatların mümkün olduğunu belirtiyor.

Pal’ın bu Ethereum tahmini, Ethereum’un 2017’nin sonlarında Bitcoin’in çalışmasını kopyaladığını gösteren fraktal bir desene dayanıyor. Makro guru, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda bunu “tuhaf sihirbazlık” olarak nitelendirdi.

Öte yandan piyasada yaşanan son düşüşle birlikte Ethereum şu anda rekor seviyesinden %14,53 düşmüş olsa da Pal, ikinci en büyük altcoinin yakında ralli moduna döneceğine inanıyor.

Ayrıca eski hedge fon yöneticisi, yukarıda bahsedilen fraktalın son düzeltmeyi doğru bir şekilde öngördüğü gerçeğine işaret ediyor. Eylül ayında Pal, Ethereum’un Mart 2022’ye kadar 20.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Raoul Pal, ikinci en büyük kripto para biriminin, Ekim ayı itibarıyla portföyünün %70’ini oluşturduğunu açıkladı. Bitcoin ise, kripto varlıklarının %5’lik mütevazı bir payına sahip.

Ethereum’da Son Durum Ne?

Popüler kripto para birimi Ethereum, piyasada yaşanan son düşüşle birlikte %15’e yakın bir değer kaybı yaşadı. Öyle ki ETH düşüştem hemen önce 4.860 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Fiyat son düşüşün ardından 4.087 dolara kadar geriledi. Fiyat daha sonra bir miktar toparlandı ve 4.344 dolar seviyesine kadar yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler kripto para birimi Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.95’lik bir düşüşle 4.183 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Add a comment