İlaç Üreticisi Moderna CEO’su Açıkladı

İlaç Üreticisi Moderna CEO’su Açıkladı

Kripto Market Teknoloji
30 Kasım 2021 tarafından Sundüs Çavuş
179
İlaç üreticisi Moderna CEO’su, mevcut aşıların yeni varyanta karşı muhtemelen çok daha az etkili olacağını söyledi. İlaç üreticisi Moderna’nın CEO’sunun yeni bulunan COVID varyantı Omicron’a karşı aşı etkinliğinde önemli bir düşüş konusunda uyarmasının ardından Salı günü finansal piyasa hissiyatı riske geri döndü.Bitcoin %2,5 düşerek 56.000$’ın altına düşerken, S&P 500’e bağlı vadeli işlemler %1.2 düştü. Avustralya
kriptoyeni-

İlaç üreticisi Moderna CEO’su, mevcut aşıların yeni varyanta karşı muhtemelen çok daha az etkili olacağını söyledi.

İlaç üreticisi Moderna’nın CEO’sunun yeni bulunan COVID varyantı Omicron’a karşı aşı etkinliğinde önemli bir düşüş konusunda uyarmasının ardından Salı günü finansal piyasa hissiyatı riske geri döndü.
Bitcoin %2,5 düşerek 56.000$’ın altına düşerken, S&P 500’e bağlı vadeli işlemler %1.2 düştü.

Avustralya Doları-ABD dolar (AUD/USD) döviz kuru 12 ayın en düşük seviyesi 0.7092’ye düştü ve ABD 10 yıllık Hazine bonosunun getirisi, devlet tahvillerinin güvenli liman talebi çekmesiyle Cuma gününün en düşük seviyesi olan %1.47’ye ulaştı.

Moderna’nın CEO’su Stéphane Bancel, Financial Times’a, mevcut aşıların yeni varyanta karşı muhtemelen çok daha az etkili olacağını söyledi. Bancel, ilaç şirketlerinin Omicron’a karşı uygun ölçekte aşı üretmesinin aylar alabileceğini de sözlerine ekledi.Moderna’nın CEO’su Stéphane Bancel, Financial Times’a, mevcut aşıların yeni varyanta karşı muhtemelen çok daha az etkili olacağını söyledi. Bancel, ilaç şirketlerinin Omicron’a karşı uygun ölçekte aşı üretmesinin aylar alabileceğini de sözlerine ekledi.

Bancel’in yorumları, pandeminin gidişatına ilişkin endişeleri yeniledi ve risk varlıklarındaki toparlanmayı torpido etti. Güney Afrika’daki Omicron hastalarının son derece hafif semptomları olduğunu belirten raporların ardından Pazartesi günü hareketli ruh hali kripto ve hisse senedi piyasalarına döndü. Ayrıca ABD Başkanı Joe Biden, yeni varyantın “endişe nedeni” olduğunu ve “panik nedeni olmadığını” söyleyerek, ekonomik açıdan acı veren karantina kısıtlamalarını dışladı. Bitcoin, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) Omicorn’u bir endişe değişkeni olarak kabul etmesinin ardından Cuma günü yaklaşık %9 düşerek 53.600 $’a düştü.

Piyasada, durumun kötüleşmesi ve karantinalara yol açması durumunda politika yapıcıların varlık fiyatlarına sınırsız destek sağlayacağı konusunda fikir birliği var. Ancak bu, hükümetleri ve merkez bankalarını zor durumda bırakacaktır. Enflasyonun küresel olarak zaten beklenenden daha sıcak olmasıyla birlikte, karantinalar ve daha fazla teşvik, düşük büyüme ve yüksek fiyat baskılarıyla karakterize edilen bir dönem olan stagflasyona yol açabilir. Bitcoin yaygın olarak bir değer deposu olarak algılansa da, hisse senetleri gibi büyümeye duyarlı varlıklardaki zayıflığa karşı savunmasız kalır.

Bazı kripto yatırımcıları, uzun süreli bir fiyat düşüşü beklentileri konusunda endişeli görünüyor ve kripto paraları borsalara aktarıyor gibi görünüyor. Glassnode tarafından izlenen veriler, borsa adreslerinde tutulan coin sayısındaki toplamadan da anlaşılacağı gibi, merkezi borsaların son dört gün içinde 24.950 BTC’den fazla aldığını gösteriyor. Yatırımcılar, varlıklarını tasfiye etmek istediklerinde genellikle madeni paraları borsalara taşırlar.

Add a comment