Fransız Fintech Lydia, 5.5 Milyon Kullanıcının Kripto Ticaretine İzin Vermek için Bitpanda’ya Dokundu

Fransız Fintech Lydia, 5.5 Milyon Kullanıcının Kripto Ticaretine İzin Vermek için Bitpanda’ya Dokundu

Gündem Teknoloji
22 Kasım 2021 tarafından Sundüs Çavuş
213
Fransız ödeme uygulaması Lydia’nın kullanıcıları artık 170’in üzerinde kripto varlığının ticaretini yapabilecek. Avusturyalı kripto borsası Bitpanda, Lydia’nın 5,5 milyon kullanıcısına dijital varlıklara yatırım yapma olanağı sunmak için Fransız mobil ödeme uygulaması Lydia ile birlikte çalıştı. Bitpanda Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dijital varlık yatırım ürününün artık Lydia’nın ödeme uygulamasıyla tamamen entegre olduğunu ve bu sayede Lydia
5OKCJCBWXVC3DIT66S5G3RPYIEbitpanda

Fransız ödeme uygulaması Lydia’nın kullanıcıları artık 170’in üzerinde kripto varlığının ticaretini yapabilecek.

Avusturyalı kripto borsası Bitpanda, Lydia’nın 5,5 milyon kullanıcısına dijital varlıklara yatırım yapma olanağı sunmak için Fransız mobil ödeme uygulaması Lydia ile birlikte çalıştı.

Bitpanda Pazartesi günü yaptığı açıklamada, dijital varlık yatırım ürününün artık Lydia’nın ödeme uygulamasıyla tamamen entegre olduğunu ve bu sayede Lydia müşterilerinin kripto para birimlerinden komisyonsuz kesirli hisse senetlerine, borsada işlem gören fonlara (ETF) ve değerli metallere kadar 170’den fazla dijital varlığa yatırım yapmalarını sağlayacak. Duyuru, işlemlerin Bitpanda üzerinden gerçekleştirildiğini söyledi.

Avusturya’nın ilk teknoloji tek boynuzlu atı olan Bitpanda, varlığını Avrupa üzerinden genişletiyor. Ekim ayında firma, İtalyan bankalarının ve fintech’lerin dijital varlık alım satım hizmetlerine erişmesine izin vermek için bir İtalyan açık finans platformuyla ortaklık kurdu. Aynı ayda Bitpanda, Avrupa’da büyümeyi hızlandırmak için eski JPMorgan yöneticisi Joshua Barraclough’u gelişmiş ticaret platformunun yeni CEO’su olarak işe aldı.

Bitpanda’nın kurucu ortağı ve eş-CEO’su Eric Demuth, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Bu işbirliği, dijital varlıkları ana akım olarak benimseme ve Avrupa ve ötesinde yatırım okuryazarlığını geliştirme misyonumuzla tamamen uyumlu” dedi.

Demuth, Lydia ile ortaklığın Bitpanda’nın Aralık 2020’den bu yana finansal piyasalar otoritesine (AMF) kayıtlı olduğu Fransa’daki emellerini güçlendirdiğini söyledi.

Demuth, “Fransa, Bitpanda için kilit bir pazar ve bu nedenle şu anda Paris’te yerel bir ofis açıyoruz ve pazardaki büyümeye sahip olmak için yerel bir ekip oluşturuyoruz” dedi.

Bitpanda, Fransa’da mağaza kurmak isteyen tek kripto şirketi değil. Kasım ayında, önde gelen kripto para borsası Binance, Fransa’daki blok zinciri ve kripto endüstrisinin büyümesine yardımcı olmak için bir araştırma ve geliştirme girişimine 116 milyon dolar katkıda bulundu.

Ağustos ayında Bitpanda, C Serisi finansman turunu takiben 4.1 milyar dolar değerindeydi. TechCrunch’a göre, Lydia geçen yıl iki finansman turunda toplam 131 milyon dolar topladı. 2013 yılında kurulan Lydia’nın yatırımcıları arasında risk sermayesi şirketi Accel ve Çinli teknoloji devi Tencent yer alıyor. Duyuruda, Lydia’nın cari ve ortak hesaplar, ekspres krediler, anında banka havaleleri, mobil ödemeler ve yatırım gibi çeşitli hizmetler sunduğu belirtildi.

Lydia CEO’su ve kurucu ortağı Cyril Chiche bir basın açıklamasında, “Fransa pazarında bu kadar geniş bir dijital varlık yelpazesi sunan ilk biziz” dedi.

Add a comment