Analist, Bitcoin’in 43.000 Doların Üzerinde Uzun Pozisyonlara Odaklandığını Belirtiyor

Analist, Bitcoin’in 43.000 Doların Üzerinde Uzun Pozisyonlara Odaklandığını Belirtiyor

Genel
29 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
67
10x Research'in Markus Thielen'ı, Bitcoin'in 5. dalgası olan itici hareketinin başladığını ve fiyatların ilk çeyreğin sonuna kadar 50.000 doların üzerine çıkabileceğini söylüyor.
222222

Kripto analisti Markus Thielen, Bitcoin’in dalga 5 atılım hareketine başladığını ve fiyatların ilk çeyreğin sonuna kadar 50,000 doların üzerine çıkabileceğini söylüyor. Kendisi, geçtiğimiz geri çekilmeyi doğru bir şekilde tahmin etmişti. Bitcoin’in [BTC] yakın zamandaki düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden analist, şimdi kripto para biriminde taze boğa bahislerinin 43,000 doların üzerinde uygun olduğunu düşünüyor.

“Reversal göstergeleri, işlem yapılabilir bir dip seviyesinin olduğunu gösterdiğinden, uzun pozisyonlara odaklanmalıyız. Risk yönetimi perspektifinden, Bitcoin 43,000 doların üzerine çıktığında uzun pozisyonlara geri dönmeliyiz,” dedi 10x Research’in Kurucusu Markus Thielen pazartesi günü müşterilere gönderdiği bir notta. Thielen’in boğa görüşü, fiyatların basit desenler yerine dalgalar halinde hareket ettiğini varsayan Elliot Dalga teorisine dayanıyor ve gelecekteki hareketlerin tekrarlayan dalga desenlerini gözlemleyerek tahmin edilebileceğini öne sürüyor.

Teoriye göre, trendler beş dalga halinde ilerler, bunlardan 1, 3 ve 5 “atılım dalgalarıdır” ve ana trendi temsil eder. Geri kalanlar ise “geri çekme dalgalarıdır” ve geçici bir ana trendin duraklamasını gösterir.

Thielen’e göre, Bitcoin geçen yıldan bu yana beş dalgalı bir boğa deseni içinde bulunuyor ve yakın zamandaki 49,000 dolardan 38,500 dolara geri çekilme, dalga 4 veya geçici bir geri çekilme oluşturuyor. Şimdi, dalga 5 başlamış durumda ve fiyatları 50,000 doların üzerine çıkarabilir.

“Elliot Dalga analizi, bu geri çekilmeyi 38,522 dolar olarak etiketledi ve 52,671 dolarlık bir dalga (5) projeksiyonuna sahip olabilir, muhtemelen 2024’ün birinci çeyreğinin sonuna kadar,” dedi Thielen. Boğa görünümü, kripto yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust’un (GBTC) yatırımcıların kâr almasındaki azalma ile uyumlu.

Kripto yatırım aracındaki kâr almanın, ABD merkezli spot ETF’lerinin 11 Ocak’ta başlatılmasının ardından Bitcoin’in dalga 4 düzeltmesine düşmesinde kısmen sorumlu olduğunu söyledi. “Yüksek olası bir yükseliş için potansiyel katalizörler, Grayscale GBTC’nin satışının Bitcoin fiyatına etkisinin azalması, hisse senetlerinin yeni tüm zamanların yükseklerini yapması ve Google’ın bugünden itibaren Bitcoin ve Kripto ETF reklamlarına izin veriyor olması olabilir,” diyor Thielen.

Basın saati itibariyle Bitcoin, gün içinde %0.3 artışla 42,160 dolardan işlem görüyordu.

Add a comment