ARK Invest, 25 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Sattı

ARK Invest, 25 Milyon Dolarlık Coinbase Hissesi Sattı

Genel
5 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
60
Satışlara rağmen, Coinbase hisseleri hala ARK'ın portföyünde kilit bir konumda bulunuyor.
ark

Cathie Wood’un öncülüğündeki ARK Invest, geçtiğimiz günlerde 25 milyon dolar değerinde Coinbase hissesini elden çıkardı, ancak Coinbase hisseleri hala ARK’ın portföyünde önemli bir yer tutuyor. Satış sonrasında Coinbase hisselerinde yüzde 3’lük bir düşüş yaşandı.

Şirket, 4 Ocak’ta yaptığı bir açıklamada, aynı gün içinde 25,3 milyon dolar değerinde Tesla hissesini de sattığını duyurdu. ARK Innovation ETF (ARKK) 91.194 adet TSLA, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) ise 14.007 adet TSLA hissesi satın aldı.

ARK Invest, son aylarda Coinbase hisselerinden büyük miktarlarda satış gerçekleştirmiş olmasına rağmen, hala önemli bir hisseye sahip. 4 Ocak itibarıyla ARKF ETF’in portföyünde 145 milyon dolardan fazla COIN hissesi bulunuyor. 3 Ocak’ta yapılan açıklamaya göre ARK Invest, 25.3 milyon dolar değerinde 166.183 Coinbase hissesini satmış durumda. Ayrıca, ARK Invest daha önce 5 Aralık’ta 237.572 Coinbase hissesi satışı gerçekleştirmişti. Tüm bu satışlara rağmen, ARK Invest hala kripto pazarındaki stratejik pozisyonunu koruyor.

Add a comment