Base Ağı, Milyar Dolarlık Bir Rekor Kırdı

Base Ağı, Milyar Dolarlık Bir Rekor Kırdı

Genel
1 Nisan 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
355
Base adlı Ethereum katman-2 ağı, merkezi olmayan borsalarda (DEX) bir önceki güne göre yaklaşık %25'lik bir artışla 1 milyar dolarlık işlem hacmi rekorunu kırarak bir milyar dolarlık rekora imza attı.
base ağ

Dune verilerine göre, 30 Mart’ta Base, bir önceki günkü 959,63 milyon dolarlık işlem hacmine kıyasla %25’lik bir artışla 1,21 milyar dolarlık DEX işlem hacmine ulaştı.

Bu büyük başarıda alım satım faaliyetlerinin %64,3’ünü gerçekleştiren UniSwap öne çıkarken, onu sırasıyla %9,7 ile Aerodrome Finance ve %7,8 ile SharkSwap takip etti. Günlük aktif kullanıcı sayısı (DAU) da %12,4 artarak 153.000’den 172.000’e yükseldi. Son altı haftada ise haftalık ortalama 667.765 aktif kullanıcıya ulaşıldı.

Kripto topluluğunda, büyüyen ağın memecoinler için bir sonraki merkez olabileceği spekülasyonları yapılmaktadır. Kripto tüccarı “Wizard of SoHo”, 97.000 X takipçisine Base’in kendisine “erken dönem Solana” yı hatırlattığını ve “Base’de birkaç milyar dolarlık memecoin” olacağını öngördü.

Ayrıca, Base’e katkıda bulunan Jesse Pollak, 73.200 takipçisine Base’in “Ethereum dışı en büyük zincir üstü ekonomi” haline gelmesinin ne kadar süreceğini sordu. Ankete katılanların %49,4’ü “3 ay” süre tahmininde bulunurken, %28,6’sı “12 ay içinde” öngörüsünde bulundu.

Coinbase başkan yardımcısı Max Branzburg, sosyal medyadaki bir gönderide, bu hamlenin kripto borsasının “müşteri fonlarını daha düşük ücretler ve daha hızlı ödeme süreleriyle yönetmesine ve güvence altına almasına” olanak sağlayacağını belirtti.

Değişiklik yalnızca Coinbase.com hesaplarını etkileyecek – Coinbase Wallet’ı değil, çünkü bu kullanıcılar kendi özel anahtarlarından sorumludur.

Add a comment