Binance, Aralık Ayında BUSD Desteğini Kesecek

Binance, Aralık Ayında BUSD Desteğini Kesecek

Genel
30 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
49
Kripto para borsası Binance, Paxos'un BUSD token basımını durdurmasının ardından, 15 Aralık'tan itibaren BUSD ürünlerine destek vermeyi sonlandıracağını duyurdu. Kullanıcıların BUSD varlıkları, 31 Aralık'tan itibaren First Digital USD'ye dönüştürülecek.
busd

29 Kasım’daki açıklamada, kullanıcıların mevcut BUSD varlıklarını 15 Aralık’tan önce çekmeleri veya başka varlıklara dönüştürmeleri gerektiği belirtildi. Binance, 31 Aralık’tan itibaren BUSD çekme işlemlerini devre dışı bırakacak. Bu noktada, bazı kullanıcıların bakiyeleri FDUSD’ye dönüştürülecek.

Bu hamle, Binance’in BUSD’ye yönelik hizmetlerini kademeli olarak sonlandırma stratejisinin bir parçasıdır. Borsa, daha önce BUSD için lending hizmetlerini durdurduğunu açıklamıştı. Şubat 2024’e kadar destekle ilgili kademeli bir sonlandırma planı öngörülmüştü.

Öte yandan, ABD’de Paxos’a karşı BUSD’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasıyla başlatılan süreç devam ediyor. Binance ve eski CEO Changpeng Zhao ile yapılan 4,3 milyar dolarlık anlaşmanın ardından, ABD’li yetkililerin bu süreçle ilgili bilgilendirme yapması dikkat çekiyor.

BUSD, geçmişte piyasa değeri bakımından önemli bir stablecoin olarak öne çıkmıştı. Ancak, Kasım 2022’de 23,3 milyar dolarlık zirve değerine ulaşan BUSD’nin piyasa değeri, şu anda 1,7 milyar dolar seviyelerine gerileyerek son bir yılda yüzde 92’lik bir düşüş yaşadı.

Add a comment