Binance, Kaldıraçlı Token İşlemlerini Durduruyor: Kullanıcıları Varlıklarını Dönüştürmeye Çağırıyor

Binance, Kaldıraçlı Token İşlemlerini Durduruyor: Kullanıcıları Varlıklarını Dönüştürmeye Çağırıyor

Genel
20 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
45
Kripto para borsası devi Binance, bazı token'lar için kaldıraçlı işlemleri durdurma kararı aldı ve kullanıcılarını etkilenen varlıklarını son tarihe kadar başka varlıklara dönüştürmeye çağırıyor.
haber1 (7)

3 Nisan itibarıyla, Bitcoin, Ether ve BNB ile ilişkili bazı kaldıraçlı token’lara destek vermeye son vereceğini duyurdu.

Binance, 19 Şubat’ta ise USDT ile ilişkili kaldıraçlı token’lara destek sağlamayı bırakacağını açıkladı. Etkilenen token’lar arasında BTCUP, BTCDOWN, ETHUP, ETHDOWN, BNBUP ve BNBDOWN bulunuyor.

Bu değişikliklerle birlikte, borsa üç kaldıraçlı token çifti için alım satım hizmetlerini 28 Şubat 06:00 UTC’de askıya alacak. Binance, belirlenen tarihte söz konusu kaldıraçlı token’larla ilgili tüm alım satım emirlerinin otomatik olarak iptal edileceğini belirtti, bu da kullanıcıların yeni emir veremeyeceği anlamına geliyor.

Binance, kullanıcıları ellerindeki kaldıraçlı token’ları belirlenen son tarihten önce başka varlıklara dönüştürmeye çağırdı. Ardından, 1 Nisan’dan itibaren 3 Nisan’a kadar token’ların kademeli olarak listelerden kaldırılacağını ve alım işlemlerinin durdurulacağını duyurdu. Ancak, kullanıcıların ellerindeki token’ları listeleme öncesinde kullanabileceklerini belirtti.

Kullanıcılar, belirlenen son tarihe kadar token’larını başka token’larla değiştirmemişlerse, token’lar otomatik olarak eşdeğerleriyle USDT’ye dönüştürülecek. Binance, token’ların listelenmesinin ardından 24 saat içinde kullanıcıların hesaplarına dağıtılacağını taahhüt etti.

Kaldıraçlı token’lar, yatırımcılara kripto varlıklara kaldıraçlı erişim sağlayan türev ürünlerdir ve sürekli sözleşme pozisyonlarını temsil ederler. Ancak, Binance, kaldıraçlı token’ların beraberinde çeşitli riskler getirebileceğini ve bu konuda kullanıcıları uyardı.

Add a comment