Binance, SEC’in Biriktirme Talebinin ‘Aşırı Geniş’ ve ‘Aşırı Yüklü’ Olarak Nitelendirdi

Binance, SEC’in Biriktirme Talebinin ‘Aşırı Geniş’ ve ‘Aşırı Yüklü’ Olarak Nitelendirdi

Genel
12 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
84
Binance, SEC'nin yatırımcı varlıklarının haksız yere yönlendirildiğini ima eden iddialarını destekleyecek kanıtının olmadığını belirtiyor.
Binance

Binance.US (BAM), SEC’nin borsanın yöneticileri hakkında ifade talepleri ve daha fazla keşif talebinin “aşırı kapsamlı” ve “serbestçe” olduğunu belirtti. Şu ana kadar müşteri fonlarının yanlış yönlendirildiğine dair sunulan bir kanıtın olmadığını dile getirdi.

Binance, “Hızlandırılmış keşif dönemi sırasında BAM tarafından zaten sunulan tüm keşiflere rağmen, SEC, yatırımcı varlıklarının herhangi bir şekilde yanlış yönlendirildiğini ima eden desteksiz iddialarını desteklemek için hala bir kanıt sunamıyor” dedi. “Bu konudaki tüm kanıtlar, belgeler, beyanlar ve yeminli ifade tanıklığı, BAM’ın dijital varlıklarının saklama ve kontrolünü elinde bulundurduğunu desteklemektedir.”

Hatırlatmak gerekirse, SEC Haziran ayında Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao ve Guangying ‘Helina’ Chen’in aracı şirketler aracılığıyla milyarlarca dolarlık müşteri fonunu aktardığını iddia etti ve bunu bir SEC muhasebecisinin ifade kanıtlarına dayandırdı. O dönemde Binance ve CZ, tüm iddiaları açıkça reddetti. BAM, dosyasında CZ’nin borsadaki müşteri varlıklarının özel anahtarları üzerinde saklama veya kontrol sahibi olmadığını doğruladı.

SEC, Binance.US’a ait varlıkları dondurmayı talep etti, ancak bu talep bir ABD yargıcı tarafından reddedildi ve ikisinin devam eden operasyonlar konusunda müzakerelere başlaması emredildi.

BAM, dosyasında SEC tarafından talep edilen belgelerin, borsanın saklama yazılımı ve cüzdan çözümleri ile ilgili olduğu gibi, taleplerin boyutunu sorguladı. “SEC, BAM CEO’su ve CFO’sunun ifadesinin Nihai Sözleşme kapsamına girdiğini hala açıklayamadı” dedi. “Bu ifadelerin getirdiği yük, potansiyel faydalarını büyük ölçüde aşmaktadır ve talep edilen keşif, Nihai Sözleşme tarafından öngörülen ihtiyaçlara orantısızdır.” Dosyanın birkaç bölümü sansürlenmişti ve BAM, sekiz ek dosyayı da mühürlü olarak sundu.

Add a comment