Binance’den Tron’a Kötü Haber: TRC-20 USDC Tokenleri İçin Süre Sınırlaması

Binance’den Tron’a Kötü Haber: TRC-20 USDC Tokenleri İçin Süre Sınırlaması

Genel
26 Mart 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
139
Kripto borsası Binance, müşterilerine TRC-20 tabanlı USD Coin (USDC) tokenlerini dönüştürme, transfer etme veya nakde çevirme için 12 günlük bir süre tanıdı.
Tron

Binance, TRC-20 tabanlı USD Coin tokenleri için para yatırma ve çekme işlemlerini yakın bir gelecekte durduracağını duyurdu.

Circle tarafından piyasaya sürülen USDC, 20 Şubat’ta Tron blok zinciri üzerinde stabilcoin desteğini durdurma kararı aldı. Circle’ın bu kararı, USDC’nin güvenilirliğini, şeffaflığını ve güvenliğini sağlama hedefleriyle uyumludur.

Circle aynı gün, Tron blok zincirinde USDC basımını durdurdu ve zamanla Tron’daki desteğini tamamen kaldıracağını açıkladı. Circle’ın bu adımı, Binance gibi önde gelen kripto borsalarını da etkiledi.

25 Mart’ta Binance, Tron’un TRC-20 tabanlı USDC para yatırma ve çekme işlemlerine olan desteğini 5 Nisan’dan itibaren durduracağını duyurdu.

Binance, TRC-20 USDC tokenlerini kullanan kullanıcılara dönüşüm için 12 günlük bir süre tanıdı. Ancak, borsa son tarihten sonra USDC işlemlerine devam edecek.

Diğer blok zincirlerindeki USDC para yatırma ve çekme işlemleri bu değişiklikten etkilenmeyecek. Binance’in bu kararı, genel olarak kripto topluluğu tarafından desteklenmiştir.

Circle, Tron’daki desteğini kesme kararıyla ilgili bir neden belirtmedi ve sadece risk yönetimi sürecinin bir parçası olarak tüm blok zincirlerinin uygunluğunu sürekli olarak değerlendirdiğini belirtti. Bir Tron sözcüsü, Tron’un Circle’dan desteğini neden çektiği konusunda daha fazla bilgi almadığını ve önceden bilgilendirilmediğini söyledi.

Tron, Tether’in (USDT) bir versiyonunu destekleyecek olan Bitcoin için bir katman-2 çözümü üzerinde çalışıyor. Tron’un kurucusu Justin Sun, bu entegrasyonun Tron’u sadece Bitcoin’e bağlamakla kalmayacağını, aynı zamanda Bitcoin ağına erişimi kolaylaştırarak Bitcoin’e finansal canlılık kazandıracağını belirtti. Bu çözüm, Tron ve Bitcoin arasında sabit paraların ve tokenlerin hareket etmesine olanak tanımayı amaçlıyor.

Add a comment