Binance’in Hukuki Sorunları Coinbase’e Yaradı: Kaiko Research’e Göre Pazar Payında Artış

Binance’in Hukuki Sorunları Coinbase’e Yaradı: Kaiko Research’e Göre Pazar Payında Artış

Genel
4 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
51
Kaiko Research'e göre, Binance'in geçtiğimiz hafta ABD regülatörleriyle milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atmasının ardından Coinbase'in ABD'deki pazar payında önemli bir artış yaşandı.
base2

Binance ve ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), 21 Kasım’da kara para aklamanın önlenmesine ilişkin iddiaları çözerek 4,3 milyar dolarlık bir anlaşmaya vardı. Bu hukuki çözümün ardından Coinbase’in pazar payında bir yükseliş gözlendi.

Kaiko Research, yasal sorunların diğer kripto borsalarının pazar paylarında da artışa neden olduğuna dikkat çekti. Şirket, yakın zamanda Coinbase’in ticaret hacmi ile ilgili bir rapor yayımladı.

“Coinbase’in pazar payı, ABD işlem saatlerinin kapalı olduğu bir saatte, Avrupa’da işlem gününün ortasında ve Doğu Asya’da işlem gününün başlangıcında artış gösterdi,” raporda belirtildi.

Bu arada, Bybit’in de gün içinde önemli değişiklikler yaşadığı bildirildi. Raporda, Bybit’in neredeyse günün her saati pazar payını artırdığı vurgulandı. Binance’in yasal zorluklar yaşamasına rağmen, borsanın tüm kripto para birimlerinde likiditesini koruduğu ifade edildi.

Raporda, “Coinbase’in hacminin artmasına rağmen, Binance hem Bitcoin hem de altcoin’lerde likidite lideri olmaya devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Kripto sektörünün bazı önemli isimleri, Binance ve DoJ arasındaki anlaşmanın kripto topluluğu için olumlu olduğunu düşünüyor.

Add a comment