Bitcoin, 38.000 dolara Doğru Yol Alıyor!

Bitcoin, 38.000 dolara Doğru Yol Alıyor!

Genel
24 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
64
Bitcoin ETF heyecanı yine gündemde.
etf

Bitcoin, heyecan verici bir döneme daha giriş yapıyor! 23 Kasım’da, Binance’in 4,3 milyar dolarlık cezası konusundaki belirsizliklerin azalmasıyla birlikte Bitcoin, “agresif bir teklifin” etkisiyle 38.000 dolar seviyelerine doğru hızla ilerliyor. TradingView’den elde edilen verilere göre, Bitcoin etkileyici bir şekilde toparlanarak 37.870 dolara kadar yükseldi.

Piyasada yaşanan bu hareketlenme sonrasında 37.500 dolar civarında bir denge oluştu ve piyasa koşulları, bir gün öncesine kıyasla belirgin bir şekilde değişti. Ancak, ABD’nin Binance’e yönelik hukuki adımları endişelere yol açarken, yaşanan bu yükselişin etkileyici olduğunu ve birçok piyasa katılımcısını şaşırttığını söyleyen ünlü tüccar Popüler Trade Ninja, “Uzun zamandır bu kadar agresif bir teklif görmemiştim. Bir şeyler pişiyor.” şeklinde yorumda bulundu.

Yaşanan bu gelişmeler, ABD’nin potansiyel bir spot Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) hamlesiyle ilgili spekülasyonları yeniden alevlendirdi. Binance’teki gelişmeler, uzun zamandır beklenen kurumsal yatırım ürününün ABD’de onay alması için zemin hazırlamış olabilir. Diğer bir tüccar olan Pentoshi, ETF’nin talep yaratabileceği için Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir hareket sergileyebileceği konusunda bir öngörüde bulundu.

RSI’nın sıfırlanması, kısa vadeli yükseliş tezini destekliyor. Sosyal medya yorumcusu Cold Blooded Shiller, haftalık en düşük seviyelerin tamamlandığını ve Bitcoin’in, Ether ve diğer büyük altcoin’lerin de dahil olduğu genel bir yükseliş trendine girebileceğini vurguladı. “RSI bu konumda olduğunda genellikle yeni bir konumun temelini oluşturuyor. Bu sakinleşme bölgesine doğru inmek, düzeltmelerin tamamlandığını ve trendin devam ettiğini gösteriyor.” dedi.

Add a comment