Bitcoin 52.000 Dolar Seviyesinin Üzerinde Sabit Kaldı: Yatırımcıların Odak Noktası 55.000 Dolarlık Kısa Vadeli Hedef

Bitcoin 52.000 Dolar Seviyesinin Üzerinde Sabit Kaldı: Yatırımcıların Odak Noktası 55.000 Dolarlık Kısa Vadeli Hedef

Genel
19 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
64
Bir analiste göre, yaklaşan bir ETF listelemesi ile önümüzdeki aylarda ether daha fazla ilgi ve zihin payı yakalayabilir.
HABER2_Çalışma Yüzeyi 1 (5)

Bitcoin istikrarlı bir seyir izlerken, ether yatırımcıların önümüzdeki aylarda bir ETH ETF’sine bahis yapmasıyla %5’ten fazla kazanç sağladı.

Yapay zeka (AI) ile ilgili tokenlar, OpenAI’in Sora’sının lansmanıyla sektörün büyümesine yönelik yenilenmiş umutlarla yükseldi.

Bitcoin (BTC) fiyatları, spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) Ocak ayında ABD’de piyasaya sürülmesinin ardından hafta içlerine kıyasla nispeten düşük işlem hacimleriyle hafta sonunda neredeyse hiç değişmedi ve 52.000 dolar seviyesinde dalgalandı.

Fiyat hareketi, bitcoin ticaretinin hafta sonlarındaki düşük volatilite eğiliminin son dönemde piyasa yapısını değiştirmesiyle uyumlu bir şekilde gerçekleşti.

Ancak, ether (ETH) ve Polygon’un MATIC gibi diğer büyük tokenları, Cuma gününden bu yana %5’ten fazla artış kaydederek daha yüksek kazançlar elde etti. Ether, ABD’li yatırımcılara varlık sunacak bir ether ETF ürünü beklentileriyle yükseldi – bu anlatı, son haftalarda Ethereum ekosistemini destekleyen bir hikaye haline geldi.

Yapay zeka (AI) ile ilgili tokenlar, Worldcoin’in WLD’si, Fetch AI’in FET’si, Bittensor’ün TAO’su ve Sleepless AI’in AI’si gibi, teknoloji firması OpenAI’in metinden videoya dönüştürücüsü Sora’nın açıklanmasıyla %10’a kadar artış kaydetti ve AI sektöründe bir koşu başlattı.

Bu arada, bazı piyasa gözlemcileri bitcoin için kısa vadeli 55.000 dolarlık bir hedef belirlerken, uzun vadeli bir hedef ise 70.000 dolar olarak belirlendi.

“Bitcoin zirveye yaklaşıyor ve muhtemelen önümüzdeki haftalarda 55.000 doları zorlayacak,” diyen Tyr Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Ed Hindi, bunu bildirdi. “2024’te bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ralli yapmasını bekliyoruz ve bu yılın başlarında 70.000 dolarlık seviyeye ulaşmasını bekliyoruz.”

Ancak, Hindi, ether’in muhtemelen önümüzdeki aylarda potansiyel olarak daha büyük kazançlar ve yatırım fırsatları için çok daha fazla ilgi göreceğini ekledi. “Gerçek heyecan Ethereum etrafında olacak. ABD’de bir Ether spot-ETF’sinin potansiyel olarak tanıtılmasıyla birlikte, DeFi’ye artan küresel ilgiyle 2024’te ETH için 5.000 dolarlık hedef oldukça gerçekçi olabilir,” dedi.

Add a comment