Bitcoin, Altın ve Gümüş Yatırımına Hız Verin, Uyarısı Geldi

Bitcoin, Altın ve Gümüş Yatırımına Hız Verin, Uyarısı Geldi

Genel
28 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
63
Kiyosaki, Bitcoin ve değerli metallere yatırım yapılmasını önerirken, para biriktirmeye çalışanların "kesinlikle kaybedeceğini" belirtti.
primary-share

”Rich Dad Poor Dad” işisel finans kitabının kitabının yazarı Robert Kiyosaki, küresel enflasyonun yaşam standartlarını olumsuz etkilediği bir dönemde, yatırımcılara Bitcoin, altın ve gümüş gibi değerli varlıklara yönelmelerini tavsiye ediyor. Altın, son zamanlarda ons başına 2 bin doları aşarak, itibari para birimlerinin zayıfladığı bir ortamda güçlü bir toparlanma gösterdi.

Kiyosaki, itibari para birimlerine olan bağımlılıklarını azaltma çağrısında bulunarak, takipçilerine “sahte finans sistemi” olarak nitelendirdiği bu para birimlerinden uzak durmalarını öneriyor. Bu para birimlerine güvenen ve birikim yapmaya çalışan ortalama bir bireyin “kesinlikle kaybedeceğini” iddia eden Kiyosaki, altın, gümüş ve Bitcoin gibi alternatif yatırım araçlarına yönelmelerini tavsiye ediyor:

“Kaybedenler arasında olmayın. Sahte para sisteminden çıkın. Altın, gümüş ve Bitcoin gibi değerli metaller ile yatırım yapmak için çok geç olmadan harekete geçin.”

Kiyosaki, hükümeti, yükselen enflasyon ve günlük sorunların artmasından sorumlu tutarak varlıklarını Bitcoin ve değerli metallerde tutmaya devam ettiğini vurguluyor. Ayrıca, altın fiyatının yakın gelecekte 3.700 dolara yükselmesini beklediğini ve Bitcoin’in 100 bin doları aşarak önemli bir değer kazanacağını öngörüyor. Kiyosaki, küresel ekonomide yaşanan belirsizliklere karşı alternatif yatırımların önemini vurgulayarak, “Hisse senedi ve tahvil piyasası çöktüğünde, Bitcoin, altın ve gümüşün değerinin artacağını” ifade ediyor.

Add a comment