Bitcoin ETF’leri Hızla Büyüyor: 2,2 Milyar Dolarlık Giriş!

Bitcoin ETF’leri Hızla Büyüyor: 2,2 Milyar Dolarlık Giriş!

Genel
15 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
51
Son dört günde, Bitcoin ETF'leri 2,2 milyar doların üzerinde giriş alarak, ilk dört haftadaki girişleri geride bıraktı.
haber2_Çalışma Yüzeyi 1 (3)

Apollo verilerine göre, on spot Bitcoin ETF’i sadece son dört günde mevcut fiyatla 2,3 milyar dolar değerinde 43.300 Bitcoin girişi elde etti. Bu, fonların 42 bin Bitcoin toplamasının 20 gün sürdüğünü gösteriyor.

Grayscale hariç dört spot Bitcoin ETF’i, “milyarderler kulübünde” yerini alırken, kripto yatırım firması Bitwise’ın Bitcoin ETF’i BITB, 14 Şubat’ta kulübe katılan son fon oldu. ETF şirketinin başkanı Nate Geraci, Bitwise’ın performansını “etkileyici” olarak nitelendirirken, firmanın en iyi sağlayıcılar arasındaki tek kripto odaklı firma olduğunu belirtti.

Bitwise, BlackRock iShares, Fidelity Wise Origin ve Ark21 Shares fonlarının gerisinde kaldı. Diğer ETF’ler arasında Invesco, VanEck, Valkyrie ve Franklin Templeton bulunuyor, ancak henüz 500 milyon dolar sınırını aşamadılar.

WisdomTree’nin Bitcoin Trust’ı ise kayda değer miktarda giriş elde etmekte zorlanıyor ve Apollo verilerine göre şu anda sadece 23 milyon dolar ile Bitcoin ETF’leri arasında son sırada yer alıyor.Özellikle, BlackRock’ın iShares ETF (IBIT) fonunun 13 Şubat’ta yönetim altındaki varlıklarda 5 milyar doları aşan bir Bitcoin ETF’i haline gelmesi, yönetimi altındaki varlıkların 105.280 BTC’ye yükselmesiyle dikkat çekti.
Spot Bitcoin ETF akışlarındaki bu artış, birçok piyasa katılımcısının gözünde Bitcoin’in 12 Şubat’ta 50 bin doları aşan son rallisinin arkasındaki önemli bir itici güç olarak beliriyor.

Add a comment