Bitcoin ETF’leri Tekrar Rekor Hacime Ulaştı: İki Milyar Dolarlık Hacim

Bitcoin ETF’leri Tekrar Rekor Hacime Ulaştı: İki Milyar Dolarlık Hacim

Genel
29 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
45
BlackRock Bitcoin ETF'i, 1.3 milyar dolarlık hacimle yeni bir rekor kırarak dikkatleri üzerine çekti.
etf btc

Yakın zamanda piyasaya sürülen spot Bitcoin borsa yatırım fonlarından (ETF’ler) dokuz tanesi, talep ve ilginin devam etmesiyle ikinci işlem gününde üst üste ikinci kez 2 milyar doların üzerinde toplam hacme ulaşmış oldu.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, “GBTC hariç Dokuz ETF için bir başka yoğun hacim günü” olarak nitelendirdiği 27 Şubat tarihli bir gönderide, BlackRock ETF’inin günlük hacimde 1.3 milyar dolarlık yeni bir rekora imza attığını belirtti. Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu (FBTC) günlük 578 milyon dolar hacme ulaşırken, ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) 204 milyon dolarla işlem hacmi açısından en yüksek üçüncü ETF oldu.

Dokuz yeni ETF’in 11 Ocak’taki lansmanlarından bu yana günlük hacimlerinin 2 milyar doları aşan ikinci gün yaşanmış oldu. İlk işlem günlerinde kaydedilen 2.2 milyar dolarlık rekoru geride bırakan dokuz fonun işlem hacimleri, 26 Şubat’ta 2.4 milyar doları aşarak bir önceki rekoru güçlendirdi.

Farside Investors’ın ön verilerine göre, rakamlar Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 26 Şubat’ta 22.4 milyon dolar ve 27 Şubat’ta 125.6 milyon dolarlık çıkışını içermiyor.

28 Şubat’ta ETF Store Başkanı Nate Geraci, Grayscale’in ETF hacminin diğerlerine kıyasla azalan payını gösteren bir grafik yayınladı. Farside’ın ön akış verileri, Grayscale’den daha büyük bir çıkış olmasına rağmen ETF’in 27 Şubat’taki toplam net girişinin 574 milyon dolar ile bir önceki günkü 520 milyon dolardan daha fazla olduğunu ortaya koydu.

BlackRock IBIT 520 milyon dolar net giriş görürken, Fidelity FBTC 126 milyon dolar giriş gördü. Bitwise’ın fonu ise 18.3 milyon dolarlık girişle üçüncü sıraya yerleşti.

Add a comment