Bitcoin ETF’leri Yolda: Ethereum Takip Ediyor!

Bitcoin ETF’leri Yolda: Ethereum Takip Ediyor!

Genel
5 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
54
Hashdex'in ABD ve Avrupa ürün müdürü Dramane Meite, kripto dünyasında heyecanla beklenen Bitcoin ETF'lerinin kapıda olduğunu ve Ethereum ETF'lerinin de bu süreci takip edeceğini belirtiyor.
etf2

Hashdex, Amerika’da ilk spot Bitcoin ETF’sinin 2024’ün ikinci çeyreğine kadar piyasaya sürülmesini ve hemen arkasından Ethereum ETF’sinin geleceğini öngörüyor.

Meite, 4 Aralık tarihinde yayımlanan 2024 raporunda, “ABD’de spot Bitcoin ETF’inin tam zamanlaması belirsiz, ancak 2023’te ‘eğer’ sorusundan ‘ne zaman’ sorusuna geçtik” diyor. Hashdex, Amerikalı yatırımcıların yeni yılın ikinci çeyreğine kadar spot Bitcoin ETF’ine erişebileceğine inanıyor ve bunun ardından Ethereum ETF’sinin piyasaya sürülmesini bekliyor.

Hashdex, spot Bitcoin ETF teklifiyle SEC’e başvuran 13 varlık yöneticisinden biri olarak öne çıkıyor. Meite, raporunda, Bitcoin ve Ethereum ETF’leri ile küresel pazarın kapılarını aralayarak, bu ürünlerin Avrupa, Kanada ve Brezilya’nın toplamından daha büyük, 50 trilyon dolarlık bir pazarı temsil edeceğine inanıyor.

Meite, Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine olan ilginin, bu varlıkların tanınırlığı ve benzer özelliklere sahip olmaları nedeniyle artacağını vurgulayarak, bu ürünlerin kripto dünyasında önemli bir dönemeç olacağını belirtiyor. Bu adımın, geleneksel finans dünyasının kripto paralara olan ilgisini artırarak, küresel yatırımcılara yeni ve güvenli bir varlık sınıfı sunacağını ifade ediyor

Add a comment