Bitcoin fiyatının Ekim ayında 30 bin dolara çıkması muhtemel mi?

Bitcoin fiyatının Ekim ayında 30 bin dolara çıkması muhtemel mi?

Genel
28 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
82
BTC fiyatındaki güç, Wall Street işlemleri öncesinde geri dönüyor ve Bitcoin boğalarının hedefinde 27.000 dolar var gibi görünüyor.
Bitcoin - 3D Illustration

BTC fiyatı son zamanlarda Wall Street işlemleri öncesinde güç kazanmaya başladı ve bir analistin Bitcoin’in Ekim ayında 30.000 dolar seviyelerine geri dönebileceği tahminiyle hareketleniyor. 27 Eylül’de Wall Street açılışında, BTC fiyatı bu tahminin etkisiyle yükselişe geçti ve 27.000 dolar seviyelerine ulaştı.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, Bitstamp’ta BTC fiyatının 26.823 doları aşarak yükseldiğini gösteriyor. Bu yüzde 2’lik artış, piyasa gözlemcilerinin şu an için incelemekte olduğu önemli bir dirence yaklaşıldığını ve bu seviyenin aşılmadığı takdirde piyasada bir kırılma yaşanabileceğine dair işaretler veriyor.

Popüler bir trader olan Skew, bu konuda şunları belirtti: “Likidite şu anda oldukça geniş ve ince, bu nedenle daha büyük bir fiyat hareketinin habercisi olabilir. Bu durum, ilerleyen günlerde işlem verimsizlikleri ve potansiyel prim fırsatları yaratabilir.”

Material Indicators adlı on-chain veri izleme platformu, BTC fiyat hareketinin belirli bir balina sınıfının faaliyetlerinde bir artışa işaret ettiğini gösterdi. Aynı zamanda, 26.500 doların üzerindeki hareketin, geçtiğimiz günlerde günlük bir grafikte görülen “death cross” uyarı sinyalini geçersiz kıldığını belirtti.

Kripto analisti Michaël van de Poppe de bu artışı destekleyen isimlerden biri. Kendisi, “İşte başlıyoruz, Bitcoin yükselişe geçti ve önemli seviyelerin üzerine çıktı,” dedi ve ekledi: “26.500 doları görmeyi tercih ederim ve eğer bu seviyeye ulaşırsak, Ekim ayında 30.000 dolar seviyelerini görmemiz muhtemel.”

CoinGlass verileri, kısa vadeli likidasyonların sınırlı olduğunu gösteriyor. Şu anki verilere göre BTC’deki yaklaşık 13 milyon dolarlık short pozisyon tasfiye edilmiş durumda. Ancak BTC/USD paritesi hala 26.700 dolar civarında işlem görüyor ve piyasadaki volatilite devam ediyor.

Unutmayın ki bu makale yatırım tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir, bu nedenle kendi araştırmanızı yapmalı ve dikkatli bir şekilde hareket etmelisiniz.

Add a comment