Bitcoin Fiyatları Düştükçe, Kripto Balinaları Avına Çıkıyor

Bitcoin Fiyatları Düştükçe, Kripto Balinaları Avına Çıkıyor

Genel
24 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
71
Geçtiğimiz hafta sonu Bitcoin, küresel ortalama fiyatına göre Bitfinex'te yüksek bir primle işlem gördü, bu da kripto balinalarının fırsat kovaladığına işaret ediyor.
bitcoin-balina

Zengin miktarda token sahibi olan kripto balinaları, lider kripto paranın Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni işlem görmeye başlayan ETF’lerin ardından yaşanan düşüşle birlikte daha düşük fiyatlarla Bitcoin alıyor gibi görünüyor.

Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri’nde 11 Ocak’ta spot ETF’lerin işlem görmeye başlamasının ardından neredeyse %19 düşerek 39,770 dolara geriledi. Bu durum, kripto balinalarının, özellikle ticaret hacmi bakımından ilk 10 borsa arasında yer alan Bitfinex’te Bitcoin avına çıktığına işaret ediyor. Bitfinex balinaları, piyasada önemli dalgalanmalara sebep olan tanınmış oyunculardır.

TradingView’den gelen verilere göre, hafta sonu Bitcoin, küresel ortalama fiyata göre Bitfinex’te 100 dolar primle işlem gördü. Yazı anı itibarıyla, prim hala 70 dolar civarında ve bu, diğer borsalara, Coinbase ve Binance gibi, göre önemli ölçüde yüksek.

Pazartesi günü yaşanan düşüş, FTX iflas masasındaki satışlar ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) çıkışlarıyla birlikte gerçekleşti ve Bitcoin’i Aralık ayının başından bu yana ilk kez 39,000 doların altına çekti.

Aynı zamanda, Bitfinex’teki boğa kaldıraçlı bahislerde yeniden ilgi olduğu görülüyor. Grafik, BTC/USD long kontratlarının bir haftada %8’e yakın artarak 73,000 kontrata çıktığını gösteriyor.

Add a comment