Bitcoin, Sterlin Karşısında Yükselişte: Rekora Gidiyor

Bitcoin, Sterlin Karşısında Yükselişte: Rekora Gidiyor

Genel
16 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
48
Bitcoin, sterlin karşısında rekor seviyelere ulaşıyor ve aynı zamanda Türk lirası ve Japon yeni karşısında da tarihi zirvelerini gördü.
haber2_Çalışma Yüzeyi 1 (4)

Bitcoin, fiat para birimleri karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor. Şimdi ise gözler bir sonraki hedefi olan sterlinde. TradingView’dan elde edilen verilere göre, Bitcoin İngiliz sterlinine karşı fiyat rekoruna yakın.

Bitcoin, dolar bazında son iki yılın en yüksek seviyelerinde bulunsa da, ileriye dönük hedefler arasında sterlin de var. Kasım 2021’de Coinbase’de BTC/GBP rekoru olan 51.000 dolar seviyesinin yakın zamanda aşılması bekleniyor.

Bitcoin/sterlin paritesi, 15 Şubat’ta 41.973 dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Bu, yeni bir rekor için sadece yüzde 21’lik bir yükseliş gerektiği anlamına geliyor.

Sterlin, bu yıl birçok olumsuzlukla karşı karşıya kaldı. Enflasyon, borsa ve emlak piyasasındaki durgunluk, tüketiciler arasında endişe yarattı.

Birleşik Krallık ekonomisi son verilere göre art arda iki çeyreklik ekonomik daralmanın ardından resesyona girdi. Bu durum, sterlinin dolara karşı zayıflamasına neden oldu. GBP/USD şu anda 1,25 dolardan işlem görüyor ve tarihsel olarak düşük seviyelerde seyrediyor.

Bitcoin’in Türk lirası karşısında devam eden rekorlarına ek olarak, Rus rublesi, euro ve diğer para birimleri de sterlin karşısında benzer bir durumda. Ayrıca, Japon yeninin de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtmek önemlidir. Bitcoin, gün içinde yaklaşık 8 milyon yen seviyesinde işlem gördü.

Add a comment