Bitcoin Yarılanması Sonrasında Yatırımcılar, All-Time High Beklentisinde!

Bitcoin Yarılanması Sonrasında Yatırımcılar, All-Time High Beklentisinde!

Genel
1 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
48
Bitcoin yarılanmasının ardından yatırımcılar umutlu görünüyor
haber1_Çalışma Yüzeyi 1

Yapılan bir pazar araştırması, yaklaşık 10,000 kripto yatırımcısının, dördüncü Bitcoin yarılanmasının (halving) öncesinde iyimser olduklarını gösterdi. Araştırmaya katılanların beklentileri, Bitcoin’in gelecekteki fiyat performansı konusunda olumlu bir hava yaratıyor. Bitget tarafından düzenlenen geniş katılımlı bir ankete göre, yaklaşık 10,000 kripto yatırımcısı, Bitcoin’in dördüncü yarılanması sonrasında piyasadaki umutlarını paylaştı.

Ankete katılanların %84’ü, Bitcoin’in 2021’deki ATH seviyesi olan 69,000 doları aşmasını beklediğini belirtti. Bu sonuçlar, yatırımcıların lider kripto varlığa olan güvenini ve yarılanma etkisinin beklentilerini yansıtıyor.

Doğu Avrupa’daki katılımcıların %75’i, Bitcoin’den yeni bir ATH beklediklerini ifade ederek en iyimser kesim oldu. Ancak, Batı Avrupalı katılımcılar daha temkinli bir duruş sergiledi. Ankete katılanların %41’i Bitcoin’in 100,000 doları aşmasını bekledi, ancak birçoğu bunu yarılanma ile doğrudan ilişkilendirmediğini belirtti.

“Bazı Batı Avrupalı yatırımcılar, Bitcoin yarılanmasının yeni bir boğa rallisini tetikleyeceğine inanmadığından, bu, yatırımcıların kısa vadede temkinli, uzun vadede ise iyimser bir ruh halinde olduğunu gösterebilir.”

Latin Amerika, Doğu Asya ve Güney Doğu Asya’daki katılımcılar ise Bitcoin yarılanmasının BTC fiyatına büyük bir etkisi olacağını düşünen en iyimser kesim oldu. Bu bölgelerdeki katılımcıların sırasıyla %84’ü, %82’si ve %81’i madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesinin BTC üzerinde büyük bir etkisi olacağını ifade etti.

Bitcoin savunucusu Paul Sztorc, madencilik sektörü için bir turnusol testi olarak gördüğü yarılanmanın etkisi hakkında farklı bir görüş sundu. Sztorc’a göre, fiyat üzerindeki ilk etki, bazı yorumcuların tahmin ettiğinden daha belirgin olmayabilir. Başka bir BTC savunucusu olan Adam Back ise yeni zirve seviyesinin yarılanmadan 18 ay sonra gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Yatırımcılar ve uzmanlar arasındaki bu çeşitlilik, kripto para piyasasının karmaşıklığını ve geleceğe dair belirsizlikleri yansıtıyor. Bitcoin, her zaman olduğu gibi piyasa katılımcıları arasında heyecan ve tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Add a comment