Bitcoin Yenilmez: VanEck CEO’su İnançlarını Yineledi

Bitcoin Yenilmez: VanEck CEO’su İnançlarını Yineledi

Genel
18 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
118
VanEck CEO'su Jan van Eck, yaptığı açıklamada, "Başka bir dijital değer saklama aracının Bitcoin'i geride bırakabileceğini düşünmek benim için imkansız" diyerek Bitcoin'e olan güvenini vurguladı.
bitcoin

CNBC’ye verdiği röportajda, Bitcoin’in balon olduğu iddialarını reddeden van Eck, şimdiye kadar hiçbir varlığın her piyasa döngüsünde Bitcoin kadar başarılı performans göstermediğini belirtti.

Bitcoin’in mevcut 50 milyon kullanıcıya sahip olduğunu ve etkili bir ağ olduğunu belirten van Eck, varlığın gözle görülür bir şekilde büyüdüğünü ifade etti. Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngören CEO, aynı zamanda Bitcoin’in altına eşdeğer hale geleceğini düşündüğünü belirtti.

Van Eck, kendisinin ve babası John van Eck’in DNA’larında değer saklama yatırımlarının bulunduğunu söyleyerek, 1968 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk altın fonunu başlattıklarını hatırlattı. VanEck, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin borsa yatırım fonu başvurusu yapan 13 adaydan biri. CEO, tüm başvuruların aynı gün onaylanmasını beklediğini de ifade etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun 5-10 Ocak tarihleri arasında BlackRock, Grayscale, Bitwise, WisdomTree, Invesco ve Galaxy, Fidelity, Hashdex ve diğer firmaların başvurularına dair nihai kararını vermesi bekleniyor. ETF analistleri, bu kararın spot Bitcoin borsa yatırım fonları için önemli bir dönemeç olacağını düşünüyor.

Add a comment