BlackRock, Amerika’da Spot Bitcoin ETF Yarışına Katıldı!

BlackRock, Amerika’da Spot Bitcoin ETF Yarışına Katıldı!

Genel
6 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
69
Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, kripto paraların yükselişine ayak uydurarak, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk spot Bitcoin ETF'ini başlatmak için harekete geçti.
black

Son Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) raporuna göre, BlackRock Ekim 2023 tarihinde spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için bilinmeyen bir yatırımcıdan 100 bin dolarlık tohum yatırım fonu aldı.

Rapor, yatırımcının 27 Ekim 2023 tarihinde hisse başına 25 dolardan 4 bin hisseyi 100 bin dolara satın almayı kabul ettiğini ve yatırımcının “Tohum Yaratma Sepetleri uyarınca yasal yüklenici olarak hareket ettiğini” ortaya koydu. Bu hamle, BlackRock’un kripto paralara olan ilgisini ve gelecekteki büyüme potansiyelini gösteriyor.

BlackRock’un açıklanan raporu, firmayı daha geniş bir kripto para ekosistemine adım atmaya iten sponsor ücreti ödeme planlarına dair ayrıntıları içeriyor. Rapora göre, BlackRock, kısa vadeli ticari kredi veren bir firmadan kredi olarak Bitcoin veya itibari para almayı planlıyor. Bu strateji, firma için BTC fiyatını etkilemeden ticaret yapma avantajı sağlıyor.

Ticari kredi anlaşması, uygulama tarihini takip eden iş gününde devreye girecek. Yüzde 11 artı hedef faiz oranının belirleneceği bu anlaşma, BlackRock’un ETF’lerinden elde edeceği geliri optimize etme amacını taşıyor. Bu gelişmeler, BlackRock’un Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralara yönelik büyük bir potansiyeli gördüğünü ve gelecekteki büyüme fırsatlarını değerlendirdiğini gösteriyor.

Add a comment