Blur NFT Pazarında Hakimiyetini Güçlendiriyor: Büyüyen Bir Güç!

Blur NFT Pazarında Hakimiyetini Güçlendiriyor: Büyüyen Bir Güç!

Genel
5 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
75
Geçtiğimiz ay, NFT pazarındaki büyük bir işlem hacmi, çoğunlukla Blur üzerinde gerçekleşti.
blur-nft-ticaret-hacmini-artirmayi-surduruyor

Geçtiğimiz ay, Blur, NFT pazarında neredeyse tüm işlem hacmini kontrol ederek büyük bir etki yarattı ve toplam işlem hacminin yaklaşık yüzde 80’ine hakim oldu.

The Block’un verilerine göre, Kasım ayında Ethereum tabanlı NFT’lerde 605 milyon dolarlık işlem gerçekleşti, bu da Ekim ayındaki 306 milyon dolara kıyasla neredeyse yüzde 100’lük bir artış anlamına geliyor.

Aralık ayının ilk dört gününde, NFT işlem hacmi şimdiden 90 milyon dolara yaklaşırken, bu işlemlerin yaklaşık 70 milyon dolarlık kısmı Blur üzerinde gerçekleşti.

OpenSea Zayıflıyor NFT sektörü, Şubat ayından bu yana OpenSea’den Blur’e doğru kaymaya başladı. Blur, hakimiyetini her geçen gün artırarak NFT ticaret hacminin yüzde 17’sini temsil eden OpenSea’nin önüne geçti.

Solana tabanlı NFT pazarlarında da işlemlerde bir artış yaşandı. 30 Kasım’da toplam işlem hacmi, geçtiğimiz nisan ayından bu yana görülmeyen bir seviye olan 9,3 milyon dolara ulaştı. Bu hacmin büyük bir kısmı Tensor’da gerçekleşti.

Ekim 2022’de piyasaya sürülen Blur pazarı, sıfır işlem ücreti modeliyle büyük ilgi çekti ve NFT alanındaki ilerleyişine devam ediyor.

Add a comment