BNB Chain, Memecoin Projelerine Destek İçin Cömert Bütçe Ayırdı

BNB Chain, Memecoin Projelerine Destek İçin Cömert Bütçe Ayırdı

Genel
3 Nisan 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
194
BNB Chain'in akıllı sözleşme blokzincir ağı, kripto ekosistemindeki memecoin tokenlerinin hızla büyümesiyle birlikte, memecoin geliştiricilerini çekmek için harekete geçti
bnb

Şirket, memecoin projelerini ağa entegre eden uygun geliştiricileri ödüllendirmek için 1 milyon dolara kadar bütçe ayırdığını duyurdu.

Bu adımın, BNB Chain içindeki memecoin ortamının büyümesini hızlandırmayı amaçlayan çabaların bir parçası olduğunu vurgulayan şirket, geliştiricilerin “Meme İnovasyon Kampanyası”na katılabileceklerini ve 10 Nisan ile 9 Mayıs arasında sürecek olan kampanya döneminde tokenlerini ağ üzerinde dağıtabileceklerini belirtti.

BNB Chain’e göre, yarışma topluluk üyelerinin yaratıcı fikirlerini hayata geçirmelerine olanak sağlıyor. Şirketin ifadesiyle, “Yaratıcılık, Web3 kültürü ve inovasyonun kesişim noktasında yer alan kampanya, hem deneyimli geliştiricileri hem de yeni başlayanları blok zinciri teknolojisini kullanarak fikirlerini gerçeğe dönüştürmeleri konusunda teşvik ediyor.”

Ancak yarışma katılımcıları için bazı gereklilikler bulunuyor. Örneğin, memecoin’lerin en az bir güvenlik denetimine sahip olması ve projenin BNB Smart Chain’in blokzincir izleyicisi BscScan’de açık kaynak olarak sunulması gerekiyor. Ayrıca, en az 2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip memecoin’lerin ödül almaya hak kazanabilmek için belirli kriterleri karşılaması gerekiyor. 30 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip memecoin’ler ise daha büyük ödüllere aday olabiliyorlar.

Diğer uygunluk koşulları arasında, projenin sosyal medya platformlarında (örneğin Telegram ve Discord) aktif olması ve 1.000’den fazla yeni token sahibine sahip olması da bulunuyor.

BNB Chain’in bu hamlesi, mem odaklı tokenlerin kripto dünyasında yükselişe geçmesiyle uyumlu bir şekilde geldi. Bu büyüme eğilimi, Dogwifihat (WIF) ve Book of Meme (BOME) gibi yeni tokenların yanı sıra Pepe ve Bonk (BONK) gibi daha önceki memecoin’lerdeki artışlardan kaynaklandı.

BNB Chain’in yanı sıra, diğer blokzinciri ağları da kendi ekosistemleri içinde memecoin’lerin gelişimini teşvik etmeye başladı. Örneğin, Avalanche Vakfı, memecoin likidite sağlayıcılarına yönelik 1 milyon dolarlık ödül sunarak bu trende katkıda bulundu. Seçilen memecoinlere likidite sağlayanlar, ödüllerin bir kısmını almaya hak kazanıyor.

Add a comment