Caroline Ellison, SBF’nin ABD Başkanı Olmayı Düşündüğünü Söyledi

Caroline Ellison, SBF’nin ABD Başkanı Olmayı Düşündüğünü Söyledi

Genel
11 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
104
Ellison, kendisini Alameda CEO'su olmak için yeterli görmediğini belirtti.
221227-sam-bankman-fried-an-d69b20

Caroline Ellison, Alameda CEO’su olarak yeterli hissetmediğini açıkladı ve SBF’nin, ABD Başkanı olma arzusunu ifşa etti. Ellison, 10 Ekim tarihinde SBF aleyhine mahkemede tanıklık yaparken, eski FTX CEO’sunun gelecekte ABD Başkanı olma isteğini paylaştığını belirtti.

Ellison, kişisel ilişkilerinin sona ermesine rağmen SBF ile işbirliğine devam ettiklerini ifade etti. Kendisini Alameda’da bulundurmak isteyen SBF’nin yönlendirmesiyle, yaklaşık 14 milyar dolar değerindeki fonun borsadan nasıl alındığını anlattı. Bu fonlar, çeşitli kredilerin geri ödenmesi amacıyla kullanıldı.

Ellison’ın iddiasına göre, 2020 ile 2022 yılları arasında 10 ila 20 milyar dolar arasında kullanıcı fonu Alameda’ya yatırıldı ve bu fonlar çeşitli kredi işlemleri için kullanıldı. Ancak FTX’in Alameda’nın kredi sınırlarını açıklamadığına dikkat çekti.

Ellison, SBF’nin talimatıyla FTT token’larının Binance’den geri alındığını ve Genesis’ten alınan kredilerin finansman kaynağı olarak kullanıldığını belirterek, Alameda CEO’su olmak için kendisini yeterli görmediğini itiraf etti.

“Sam bunu yapmamı söyledi. Her şeyi kontrol ettim. Onun dediklerini yaptım. Eğer isterse beni kovabilirdi,” dedi.

Ellison, yıllık maaşının 200.000 dolar olduğunu ve 2021’de 20 milyon dolarlık bir ikramiye aldığını belirtti.

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, Ellison’ı çapraz sorguya almadı ve Bankman-Fried hala suçlamaları reddetmeye devam ediyor.

Add a comment