CBOE, Kripto Paralara Yeni Bir Soluk Getiriyor: Bitcoin ve Ether Marjlı Vadeli İşlemlere Başlıyor!

CBOE, Kripto Paralara Yeni Bir Soluk Getiriyor: Bitcoin ve Ether Marjlı Vadeli İşlemlere Başlıyor!

Genel
14 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
197
CBOE, 11 şirketin desteğiyle birlikte, Bitcoin ve Ether marjlı vadeli işlem ticaretini başlatmak üzere hazırlanıyor.
otomatik-taslak-3

Cboe Digital, Bitcoin ve Ether marjlı vadeli işlem ticaretini 11 Ocak 2024’te başlatma kararı aldı. ABD’de hem spot hem de kaldıraçlı türev işlemleri sunacak olan CBOE, bu hamlesiyle sermaye verimliliğini artırmayı hedefliyor. Marj ticareti, müşterilere tam teminat vermeden vadeli işlem yapabilme avantajı sağlayarak finansal verimliliği artırıyor.

Cboe Digital Başkanı John Palmer, türevlerin kripto dünyasına ek likidite ve riskten korunma fırsatları getireceğine, aynı zamanda pazarın büyümesi için kritik bir adım olacağına inandıklarını belirtiyor. CBOE’nin bu adımı, kripto para dünyasında daha geniş bir yatırımcı kitlesine hitap etmeyi ve yeni işlem olanakları sunmayı amaçlıyor.

CBOE’nin yeni özelliğini destekleme kararı alan 11 şirket arasında, sektörde öne çıkan isimler bulunuyor. B2C2, BlockFills, Cumberland DRW ve Talos gibi şirketler, CBOE’nin marjlı vadeli işlem ticaretine olan güvenini yansıtıyor.

CFTC’den aldığı onayla marjlı vadeli işlem ticaretine öncülük eden Cboe Digital, geleneksel vadeli işlem piyasası yapısı ve düzenleyici çerçevenin parametreleri dahilinde faaliyet göstermesi sebebiyle takdir topluyor. Bu onay, CBOE’nin güvenilir ve düzenlenmiş bir platform olma özelliklerini vurguluyor.

CBOE Digital, regülatörün onayına bağlı olarak fiziksel ürünlere de genişleme planları yapıyor. Bu hamle, kripto para dünyasının büyümesine ve olgunlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

CME’yi geride bırakarak BTC vadeli işlemlerinde lider konumuna yükselen CBOE, sektördeki rekabeti kızıştırıyor.

Add a comment