Celsius, Müşterilerine Geri Ödeme Yapma Planları Üzerine Nihai Onay Peşinde

Celsius, Müşterilerine Geri Ödeme Yapma Planları Üzerine Nihai Onay Peşinde

Genel
3 Ekim 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
95
Kripto kredi platformu Celsius Network, 2023 yılı sonundan önce müşterilere geri ödeme yapmayı hedefleyen bir yeniden yapılandırma planını başlatmak için nihai mahkeme onayını arıyor.
Celsius-logo-gID_2.jpeg

Celsius, 2 Ekim’de yapılacak bir duruşma öncesinde, yıl sonuna kadar müşterilere geri ödeme yapma niyetinde olduğunu belirtti.

Celsius’un hukuk danışmanı Christopher Koenig, New York’taki onay duruşmasında yaptığı açılış konuşmasında, yeni bir şirket olan “NewCo” tarafından 450 milyon dolarlık seed finansmanla işlemlerin gerçekleştirileceğini açıkladı.

29 Eylül’de yapılan başvuruda, Celsius’un, alacaklılarına 2.03 milyar dolarlık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve yeni şirketteki hisse senetleri kullanarak kısmi geri ödeme yapmayı planladığı görülmektedir. Bu yeni şirket, Fahrenheit LLC adlı bir konsorsiyum tarafından desteklenmekte olup madencilik ve stake işlemlerini yönetecektir.

Davanın başkanı yargıç Martin Glenn, Celsius’un yeniden yapılandırma planını onaylayıp onaylamayacağını değerlendirmektedir ve planın ayrıca güvenlik düzenleyicileri tarafından da onaylanması gerekecektir. Haberlere göre, planın büyük bir çoğunluğu tarafından desteklense de, bazı alacaklılar tarafından itiraz edilmektedir. Celsius, onay duruşmasında sunduğu bir dosyada, şunları ifade etti:

“Borçlu, hem sayı hem de dolar miktarı bakımından oy kullanan hesap sahiplerinin yüzde 95’inden fazlasının desteğine sahip bir planla onaya ulaşıyor.”

Celsius’un planı onaylanırsa, 2022’den itibaren 11. Bölüm iflas davasında yeniden hayata dönen ilk kripto platformlarından biri olacak. Celsius müşterileri, Terra/Luna ekosisteminin çöküşünün ardından şirketin Haziran 2022’de para çekme işlemlerini durdurmasının ardından bir karara varılmasını bekliyorlar.

Add a comment