Changpeng Zhao’nun X Hesabı Profil İsmi Değişikliği Nedeniyle Kısıtlandı!

Changpeng Zhao’nun X Hesabı Profil İsmi Değişikliği Nedeniyle Kısıtlandı!

Genel
24 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
83
Eski Binance CEO'sunun hesabı, profil ismini değişmesi sebebiyle kısıtlandı.
KISIT

Sosyal medya devi X, eski Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun hesabını, profil ismini değiştirmesi üzerine “X kurallarını potansiyel olarak ihlal etmiş olabileceği” gerekçesiyle kısıtladı. 21 Kasım’da Binance CEO’luğundan istifa eden CZ, ABD yetkilileriyle yapılan bir anlaşmanın bir parçası olarak bazı suçlamaları kabul etmişti.

Kullanıcılar, CZ’nin hesabını geçici olarak kısıtlandığına dair onay vererek görebiliyor. CZ’nin profil ismini “CZ Binance”ten “CZ BNB”ye çevirmesi, X’in otomatik olarak kısıtlama getirmesine neden oldu. Ancak CZ, bu durumu X’in bot tespit algoritmasının eksikliği olarak değerlendirerek, “[Elon Musk] kötü niyetli botları tespit edemiyor ve yanlışlıkla gerçek insanları hedef alıyor” şeklinde açıkladı.

CZ’nin Binance CEO’luğundan ayrılmasının ardından paylaşımlarına devam edip etmeyeceği belirsiz. Kripto borsasının yeni lideri Richard Teng, CZ’ye kıyasla daha az takipçiye sahip. ABD Adalet Bakanlığı, Binance ile yapılan 4,3 milyar dolarlık anlaşmayı duyurmuş ve açılan dava kapsamında CZ’den 150 milyon dolar talep etmişti.

Not: CZ’nin X hesabındaki kısıtlama, yazının hazırlandığı sırada kaldırılmış durumda.

Add a comment