Coinbase,  ABD Dışındaki Kurumsal Yatırımcılara Kapılarını Açıyor!

Coinbase,  ABD Dışındaki Kurumsal Yatırımcılara Kapılarını Açıyor!

Genel
15 Aralık 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
71
Coinbase International Exchange, 14 Aralık'tan itibaren ABD dışındaki kurumsal müşterilere USD Coin ile Bitcoin ve Ethereum ticareti imkanı sunacak.
coinbase

Kripto para borsası Coinbase, uluslararası borsasındaki kurumsal yatırımcılara spot kripto hizmetlerine erişim sağlama kararı aldı. 13 Aralık’ta yapılan duyuruda Coinbase, ABD dışındaki kurumsal müşterilerin USD Coin karşılığında Bitcoin ve Ether ticareti yapabileceklerini açıkladı. Hizmetlerin 14 Aralık’ta başlayacağını belirten Coinbase, ilerleyen dönemlerde bireysel yatırımcıları da kapsayacak şekilde genişletileceğini ifade etti.

Coinbase, özellikle ABD’de belirsiz piyasa düzenlemeleri nedeniyle bazı varlık ihraççıları ve kripto topluluğu üyelerinin ABD borsalarına karşı tereddüt yaşadığı bir dönemde uluslararası hizmetlerini genişletiyor. Bu adım, kripto şirketlerinin ABD’deki düzenleyici baskılar ve yaptırımlarla başa çıkma çabalarının bir parçası olarak öne çıkıyor.

Coinbase, Haziran ayında başlattığı kurumsal yatırımcılara yönelik BTC ve ETH sürekli vadeli işlem hizmetlerini uluslararası arenada sunarak küresel pazardaki varlığını güçlendirmişti. Eylül ayında ise aynı hizmetleri bireysel yatırımcılara sunma hazırlığına başladığını duyurmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Coinbase, kripto piyasasının ve blokzincir teknolojisinin politika gündemine taşınmasına yönelik “Stand With Crypto” girişimi ile de dikkat çekiyor. Kuruluş, 11 Aralık’ta farklı siyasi partilerden üç adayın katılımıyla kripto piyasası ve blokzincir konularını ele alan bir forum düzenleyerek sektörle ilgili önemli bir etkileşim platformu sağladı.

Add a comment