Coinbase Direktörü Anonim Bitcoin Transferini Değerlendiriyor: Bitcoin ağındaki ilk cüzdana  1,17 Milyon Dolarlık BTC Gönderimi

Coinbase Direktörü Anonim Bitcoin Transferini Değerlendiriyor: Bitcoin ağındaki ilk cüzdana  1,17 Milyon Dolarlık BTC Gönderimi

Genel
8 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
79
Coinbase Direktörü Conor Grogan'ın dikkat çeken bir açıklamasına göre, Bitcoin ağındaki ilk cüzdana gerçekleştirilen 1,17 milyon dolarlık transferin arkasında ilginç bir ETF pazarlama stratejisi olabilir.
btc

5 Ocak’ta gerçekleşen bu Bitcoin transferinde, anonim bir kullanıcı, Bitcoin’in yaratıcısı olarak bilinen Satoshi Nakamoto tarafından kurulan Genesis cüzdanına 26,9 BTC transfer etti.

Transfer işlemi, boşaltılmış bir cüzdandan yapıldı ve oldukça yüksek bir 100 dolarlık işlem ücretiyle birlikte gerçekleşti. Bu durum, genellikle düşük ücretli Bitcoin işlemlerine alışık olan topluluk içinde dikkat çekiciydi. Transfer edilen fonların çoğunun Binance ile ilişkili bir cüzdandan geldiği belirlendi.

Coinbase yöneticisi Conor Grogan, yaptığı bir paylaşımda bu transferin, ya Satoshi Nakamoto’nun Binance’ten BTC yatırarak faaliyete geçtiği ya da birisinin 1 milyon dolardan fazla BTC’yi yok ettiği anlamına gelebileceğini öne sürdü. Ayrıca, bu anonim transferin tuhaf bir ETF pazarlama planının bir parçası olabileceğini dile getirdi. Satoshi Nakamoto’nun 2010’da kaybolmasından bu yana, Nakamoto’ya ait Genesis cüzdanları da dahil olmak üzere, bu cüzdanlardan herhangi bir fon hareketi gerçekleşmemişti. Nakamoto’nun hala bu cüzdanların özel anahtarlarını elinde tutup kontrol ettiği düşünülüyor.

Genesis cüzdanı, Nakamoto’nun ilk kaybolduğu dönemde 50 BTC’ye sahipti. BTC’nin 14. yıl dönümünde bazı yatırımcılar, bu cüzdana BTC gönderdi ve cüzdanın BTC bakiyesi 72’ye yükseldi. Yapılan son işlemin ardından cüzdandaki BTC sayısı 99.67’ye çıktı ve bu, yaklaşık 4.3 milyon dolar değerindeki BTC’yi temsil ediyor.

Add a comment