Coinbase, Kurumsal Yatırımcılara Kripto Kredisi İmkanı Sunuyor

Coinbase, Kurumsal Yatırımcılara Kripto Kredisi İmkanı Sunuyor

Genel
8 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
314
Coinbase, kurumsal yatırımcılara kripto kredileri sunarak ABD'deki çöken kripto kredi şirketlerinin yerini doldurmayı hedefliyor.
coinbase

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, Bloomberg’in raporuna göre, BlockFi ve Genesis gibi iflas eden kripto kredi şirketlerinin boşluğunu doldurmak amacıyla kurumsal yatırımcılara kripto kredisi sunmaya başladı.

Coinbase’in SEC’ye yaptığı başvuruya göre, Coinbase’in Prime hizmeti müşterileri, şirketin kredi verme programına 57 milyon dolarlık yatırım yapmış durumda. Coinbase Prime, kurumsal şirketlerin alım satım ve saklama işlemlerini yürüten bir aracılık platformudur.

Borsa, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu hizmetle kurumlar, Regülasyon D muafiyetine sahip bir ürünle dijital varlıklarını Coinbase’e emanet etmeyi tercih edebilirler” dedi.

Bu İlk Değil!

Coinbase, daha önce de kripto kredi hizmeti sunmaya yönelik girişimlerde bulunmuştu. Ancak bu yeni hizmet, Coinbase Credit aracılığıyla kurumsal müşterilere sunuluyor.

Coinbase, geçtiğimiz haziran ayında SEC tarafından staking programı sebebiyle kayıtsız menkul kıymet satışıyla suçlandı. Ayrıca, bazı ABD eyaletleri, Coinbase’in staking hizmetlerini durdurmasını talep etti.

Kredi şirketleri Celsius Network, Genesis Global ve BlockFi gibi önde gelen şirketler, geçtiğimiz yıl iflas etmişti. Coinbase’in bu yeni hizmeti, kurumsal yatırımcılara kripto kredileri sunarak bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor.

Add a comment