Coinbase, Varlık Kurtarma Aracını Yeni Ağlarla Güçlendiriyor

Coinbase, Varlık Kurtarma Aracını Yeni Ağlarla Güçlendiriyor

Genel
28 Şubat 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
48
Kripto borsası, 100 doların üzerindeki işlemler için %5 komisyon ücreti uygulayacak.
coinbase

Kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarına BNB Chain ve Polygon gibi yeni ağlara varlık kurtarma olanağı sunacak. 27 Şubat’ta yapılan duyuruya göre, BNB Chain veya Polygon’daki hesaplarına varlık gönderen kullanıcılar, Coinbase’e başvurarak varlıklarını kurtarabilecekler. Bu süreçte kullanıcıların işlem kimliklerini ve cüzdan adreslerini sağlamaları gerekecek.

Coinbase, bu yeni özelliğin duyurusunda, “Geçmişte bu varlıklar kurtarılamaz durumdaydı. Bunun sebebi, çalışanlarımızın ve destek ekibimizin bu işlemleri tersine çevirmek için gereken özel anahtarlara erişiminin olmamasıydı” açıklamasını yaptı. 100 doların altındaki varlıklar için herhangi bir işlem ücreti alınmayacakken, daha yüksek işlemlerde yüzde 5 komisyon alınacağı belirtildi.

Yanlış gönderilen varlıklar teorik olarak geri alınabilir ancak bunun için zaman ve çaba gerektiği biliniyor. Coinbase’in bu hizmeti sunmaya başlamasıyla birlikte, kullanıcıların yanlışlıkla gönderdikleri varlıkları kurtarmaları kolaylaşacak.

Coinbase’in kurtarma aracı, kurulduğu günden beri Ethereum ağından yaklaşık 160 milyon dolarlık fon kurtardı. Şu anda ise BNB Chain ve Polygon aracılığıyla yanlışlıkla Coinbase’e gönderilen binlerce token bulunuyor.

Coinbase, konuyla ilgili olarak “Ek varlıkları ve ağı desteklemek için özelliğin kapsamını sürekli araştırıp genişletiyoruz. Desteklenmeyen varlıkların kurtarılmasına ilişkin teknik karışıklıklar sebebiyle herhangi bir varlığın bu kapsamda yer alacağını garanti edemiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Add a comment