CoinEx borsası, Şüpheli Bir saldırı Sebebiyle 27 Milyon Dolar Değerindeki Kriptoyu Boşalttı

CoinEx borsası, Şüpheli Bir saldırı Sebebiyle 27 Milyon Dolar Değerindeki Kriptoyu Boşalttı

Genel
13 Eylül 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
186
CoinEx borsasının sıcak cüzdanından, borsa ekibi tarafından "anormal çekilmeler" olarak nitelendirilen işlemlerle 27 milyon dolarlık çeşitli tokenlar, daha önceki bir geçmişi olmayan bir cüzdana aktarıldı.
Easy-Crypto-Thefts-and-Hacks-Bypass

Kripto borsası CoinEx, 12 Eylül’de normalden çok daha büyük çıkışlar yaşadı ve daha önceki bir geçmişi olmayan bir adrese yönlendirildi, bu da güvenlik uzmanlarının borsanın saldırıya uğradığını düşünmelerine neden oldu. Blockchain güvenlik platformu Cyvers Alerts, kaybın yaklaşık olarak 27 milyon dolar olduğunu tahmin etti. Bu işlemin hemen ardından CoinEx sıcak cüzdanı, aynı adrese büyük miktarlarda token transfer etmeye başladı. Yaklaşık 408.741 Dai (DAI) stabilcoin, 2,7 milyon Graph (GRT) tokenı, 29.158 Uniswap (UNI) tokeni ve diğer birçok token cüzdanından aktarıldı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, çıkışı “şüpheli” olarak raporladı. CryptoQuant araştırma başkanı Julio Moreno da CoinEx cüzdanının davranışının “garip” olduğunu belirtti, çünkü Ether rezervleri “şu anda neredeyse sıfır ETH” durumundaydı.

UTC saat 17:25’te CoinEx, platformun şüpheli çekilmeler yaşadığını Twitter üzerinden doğruladı. “[O] Risk Kontrol Sistemimiz, CoinEx’in değişim varlıklarını depolamak için kullanılan bazı sıcak cüzdan adreslerinden anormal çekilmeleri tespit etti,” borsa, bir “özel soruşturma ekibi” nin neler olduğunu belirlemek üzere atandığını ekledi.

Ekip ayrıca çekilen kripto paraların borsanın toplam rezervlerinin küçük bir kısmı olduğunu ve kullanıcıların “bu ihlal nedeniyle yaşadığı herhangi bir kayıp için %100 tazminat alacaklarını” iddia etti.

Add a comment