CoinShares, Valkyrie Kripto ETF Birimini Satın Alma Opsiyonu Elde Etti!

CoinShares, Valkyrie Kripto ETF Birimini Satın Alma Opsiyonu Elde Etti!

Genel
17 Kasım 2023 tarafından Elif Sivaslioglu
56
Avrupalı dijital varlık yöneticisi CoinShares, ABD merkezli rakibi Valkyrie Investments'ın bünyesinde bulunan Valkyrie Funds'ı satın alma opsiyonunu elde etti. Bu anlaşma, ABD'de Bitcoin ETF başvurularının onay sürecinin hızlandığı bir dönemde gerçekleşti.
blockchain-etf

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, yaptığı açıklamada, Valkyrie’nin satın alınmasının, ABD’deki ETF tekliflerine odaklanmada önemli bir adım olduğunu belirtti. Mognetti, “Avrupa’da yıllardır kripto spot ETP’leri oluşturuyoruz ve şimdi aynı vizyonu ABD’ye taşımak istiyoruz. Piyasadaki gelişmeler, zorluklara rağmen büyük fırsatlar sunuyor.” dedi.

Satın alma opsiyonu, 31 Mart 2024’e kadar geçerli olacak. Valkyrie Funds, CoinShares tarafından satın alınana kadar bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edecek. İki şirket, gelecekte halka arz planları yapmaları durumunda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunacakları S-1 başvurularında “CoinShares” markasını lisanslamak üzere anlaştı.

Valkyrie, daha önce BlackRock ve diğer finans firmalarıyla birlikte 21 Haziran’da spot Bitcoin ETF başvurusu yapmıştı. CoinShares, 3,2 milyar doların üzerinde varlığı yöneterek Eylül ayında ABD kripto para ETF piyasasındaki umutlarını dile getirmiş ve dijital varlık düzenlemelerinde ABD’nin öncü konumunu vurgulamıştı.

Add a comment