Core Scientific, 55 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Core Scientific, 55 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Genel
9 Ocak 2024 tarafından Elif Sivaslioglu
223
Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, 55 milyon dolarlık öz sermaye finansman turunu tamamladı ve büyük talep nedeniyle fazla sermayenin iade edileceğini duyurdu.
madencilik

Şirketin CEO’su Adam Sullivan, talebin başarılı bir artışa işaret ettiğini ve güçlü bir bölüm 11 korumasından çıkmayı planladıklarını belirtti.

55 milyon dolarlık hisse senedi arzının süresi geçtiğimiz hafta sona erdi ve beklenenden fazla talep alındı. Sullivan, “Bu başarılı artışın bir sonucu olarak, önceden çekilen tutarların tamamının geri ödenmesinin ardından güçlü bir şekilde bölüm 11 korumasından çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Şirketin Kasım 2023 tarihli mali beyanına göre, 1,8 milyar dolar öz sermayeye sahip olduğu açıklandı. Core Scientific, iflas işlemlerini tamamladıktan sonra Nasdaq borsasına gitmeyi hedefliyor.

4 Ocak’ta B. Riley Financial tarafından sağlanan ödenmemiş DIP bakiyesinin ön ödemesinin yapıldığı açıklandı. DIP anlaşması kapsamında, şirketin erişimine açık durumda olan mevcut 35 milyon dolarlık fon bulunuyor.

Core Scientific, Aralık 2022’de kripto kışı, artan enerji maliyetleri, artan madencilik zorluğu ve ödenemeyen borçlar nedeniyle iflas başvurusunda bulunmuştu. Şirket, 709 milyon dolarlık net borç ve 791 milyon dolar öz sermaye ile iflas sürecinden çıkacak. Yeni hisseler, hisse başına 1,08 dolar getiri sağlayacak şekilde dağıtılacak.

Add a comment